Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب : 9693
 

تولید 440 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی در واحدهای جوجه کشی مازندران
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تولید و توزیع بیش از 440 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی با کیفیت مطلوب در جوجه کشی های استان در سال گذشته خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
تولید 440 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی در واحدهای جوجه کشی مازندران
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علیرضا عطایی نژاد روز پنجشنبه با بیان اینکه یکی از حلقه های اصلی صنعت طیور در استان، مزارع پرورش مرغ مادر و تولید جوجه یکروزه است گفت: از میزان جوجه ریزی های انجام شده در سال قبل 277 میلیون قطعه آن مربوط به واحدهای مرغ مادر استان با ارزش بیش از سه هزار و 462 میلیارد ریال است و با این میزان تولید جوجه در سال گذشته، مازندران 30 درصد تولید جوجه یکروزه کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: در سال گذشته با 110 میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی، مقدار 207 هزار تن گوشت مرغ آماده پخت به ارزش بیش از 12 هزار و 830 میلیارد ریال تولید و به بازار عرضه شد.

وی ادامه داد: با میزان گوشت مرغ آماده پختی که سال گذشته تولید شد علاوه بر تامین نیاز مصرف شهروندان استان، مازاد تولید گوشت مرغ استان به مقدار 123 هزار تن معادل 64 درصد کل تولید به سایر استان های کشور به خصوص تهران ارسال شد.

عطایی نژاد خاطرنشان کرد: به علت شرایط اقلیمی مناسب، وجود متخصصین و کارشناسان ذیربط و تولیدکنندگان با تجربه و علاقه مند و در صورت افزایش برنامه های حمایتی از تولید کنندگان و توسعه صادرات پایدار، امکان افزایش تولید گوشت مرغ در سال 94 در مازندران وجود دارد.

وی یادآور شد در دهه اخیر، صنعت پرورش طیور در کشور رشد فزاینده ای داشته و مازندران با داشتن تمامی حلقه های فعال این صنعت اعم از لاین، مرغ اجداد، مرغ مادر گوشتی، مرغ گوشتی، مرغ تخمگذار، جوجه کشی، کارخانه تولید خوراک و کشتارگاه صنعتی طیور، یکی از استان های مهم و تاثیر گذار در این عرصه می باشد.

گفتنی است در حال حاضر مازندران دارای رتبه اول تولید جوجه یکروزه و گوشت مرغ از نظر کمی و کیفی در کشور است.