Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۷
کد مطلب : 12113
 

مدیر توسعه بازرگانی جهادکشاورزی هرمزگان:
برای تامین تخم مرغ مورد نیاز هرمزگان هیچگونه محدودیتی نداریم
بندرعباس - مدیر توسعه بازرگانی جهادکشاورزی هرمزگان گفت: برای تامین تخم مرغ مورد نیاز هرمزگان هیچگونه محدودیتی نداریم و در صورت نیاز، اقدامات لازم برای خرید از استان های معین صورت می پذیرد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
برای تامین تخم مرغ مورد نیاز هرمزگان هیچگونه محدودیتی نداریم
به نقل از جهادکشاورزی هرمزگان، عزیز سیدی بیان داشت: کمبود تخم مرغ به دلیل ابتلای ۲۵ درصد از واحد های تولید کننده تخم مرغ در کشور به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان، باعث افرایش قیمت آن شد. دولت با واردات تخم مرغ از کشور ترکیه باعث تعدیل قیمت تخم مرغ در بازار شد.

مدیر توسعه بازرگانی جهادکشاورزی هرمزگان گفت: نیاز روزانه استان به تخم مرغ بین ۴۰ تا ۵۰ تن است که با برنامه ریزی های صورت گرفته تاکنون ۲۰ تن تخم مرغ از خراسان شمالی خریداری و وارد استان شد که با قیمت مصوب هر شانه ۱۲هزار و۵۰۰ تومان در استان در حال توزیع است.

سیدی افزود: به دلیل اینکه هرمزگان فاقد واحد های تولید تخم مرغ است همیشه برای تامین این محصول از استان های اصفهان، یزد، تهران و خراسان شمالی اقدام می شود.

وی تاکیدکرد: برای تامین تخم مرغ مورد نیاز استان هیچگونه محدودیتی نداریم و در صورت نیاز، اقدامات لازم برای خرید از استان های معین صورت می پذیرد .

سیدی افزود: این طرح تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت.