Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۲
کد مطلب : 11709
 

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان:
رکود بازار گوشت قرمز ۶۰ واحد صنفی را در اصفهان تعطیل کرد
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان گفت: با کاهش قدرت خرید مردم و رکود حاکم بر بازار گوشت، ۵۰ تا ۶۰ واحد صنفی قصابی در اصفهان تعطیل شده و بسیاری در آستانه تعطیلی یا ورشکستگی هستند.
مرجع : تسنیم
 
رکود بازار گوشت قرمز ۶۰ واحد صنفی را در اصفهان تعطیل کرد
اصغر پورباطنی در اصفهان، با بیان اینکه گرانی قیمت گوشت سبب شده مردم این کالا را خریداری نکنند، اظهار داشت: بازار گوشت قرمز به شدت کساد شده و رکود بر آن حاکم است.

وی با اشاره به تعطیلی 50 تا 60 واحد صنفی قصابی در استان اصفهان، افزود: بسیاری دیگر از این واحدها نیز در آستانه تعطیلی یا ورشکستگی هستند.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز استان اصفهان بیان کرد: با گرانی حامل‌های انرژی دخل و خرج واحدها با هم نمی‌خواند و بسیاری از قصابی‌های استان توان پرداخت کرایه مغازه، هزینه قبض آب، برق و گاز را نداشته و بدهکارند و توان ادامه فعالیت نیست.

وی با تأکید بر خروج دام از کشور به عنوان عامل تاثیرگذار در افزایش قیمت گوشت گوسفندی، گفت: صادرات دام سبب کاهش عرضه در بازار و در نهایت گرانی گوشت گوسفندی در داخل شده است.

پورباطنی ادامه داد: هر چه دام زنده در بازار کمتر باشد به همان نسبت قیمت گوشت نیز افزایش می‌یابد.

وی پیرامون اینکه نوسانات دلار چه تأثیری بر قیمت گوشت قرمز دارد، تأکید کرد: خروج دام از کشور با دلار معامله می‌شود و به تبع نرخ ارز بر قیمت گوشت داخل تأثیرگذار است، زیرا با کمبود دام زنده مواجه می‌شویم.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز استان اصفهان افزود: گرانی آذوقه، خشکسالی، فصل زمستان، سردی و راهبندان، صادرات دام با مجوز یا بی‌مجوز از جمله دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز در استان است.

وی با بیان اینکه از میزان، نحوه و قیمت دام‌های صادراتی با مجوز یا بی‌مجوز از استان اصفهان اطلاع دقیقی نداریم، گفت: کاهش قدرت خرید مردم سبب کسادی بازار گوشت قرمز در اصفهان شده است.

پورباطنی در پاسخ به این سئوال که آیا نظارت بر فعالیت قصابی‌های شهر انجام می‌شود، اظهار داشت: سازمان‌های تعزیرات، بازرسی اصناف و صنعت و معدن با نظارت کامل در جریان افزایش نرخ گوشت در اصفهان هستند، زیرا آنها زودتر از ما از گرانی خبر داشتند.

وی افزود: استان اصفهان دارای دام سبک زیادی نیست و این مایحتاج از استان‌‌ها و شهرهای اطراف مانند خرم آباد، کردستان و همدان تأمین می‌شود.