Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۱
کد مطلب : 10070
 

صادرات مرغ و لبنیات به روسیه تایید شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی از تایید شدن صادرات مرغ و لبنیات به روسیه خبر داد و اعلام کرد: تراز بازرگانی محصولات پروتئینی در شش ماهه امسال 20 درصد افزایش یافته است و درصددیم تا پایان برنامه ششم 10 درصد تولید محصولات پروتئینی را صادر کنیم.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
صادرات مرغ و لبنیات به روسیه تایید شد
حسن رکنی در حاشیه همایش 60 سالگی پرورش مرغ تخم‌گذار در ایران که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، گفت: در شش ماهه اول امسال 43 هزار تن صادرات تخم‌مرغ به کشورهای مختلف انجام شده است که 75 درصد آن به عراق، 15 تا 20 درصد آن به افغانستان و مابقی به برخی کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایگانی مانند ترکمنستان، گرجستان و غیره بوده است.

وی افزود: حدود 10 تا 12 میلیون تن تجارت جهانی مرغ در جهان و حدود سه میلیون تن در اطراف ایران انجام می‌شود. همچنین برای تخم‌مرغ حدود سه میلیون تن تجارت جهانی در جهان و 300 هزار تن در اطراف ایران برآورد می‌شود که طی شش ماهه اول امسال تراز بازرگانی محصولات پروتئینی حدود 20 درصد و برای برخی محصولات تا 30 درصد نسبت به شش ماهه سال گذشته افزایش یافته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این‌که هدف‌گذاری برای صادرکنندگان تخم‌مرغ تا پایان امسال حدود 100 هزار تن شده است، ادامه داد: در صددیم در صادرات تخم‌مرغ به دیگر حوزه‌های آن مانند تخم‌مرغ پاستوریزه و پودر تخم‌مرغ وارد شویم، چرا که در حال حاضر تنها تخم‌مرغ تازه به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

صادرات مرغ و لبنیات به روسیه تایید شد
رکنی اظهار کرد: آخرین مراحل تکمیلی پروتکل مشترک بهداشتی دامپزشکی ایران و روسیه برای صادرات لبنیات و مرغ در مراحل نهایی قرار دارد و طی بازدید هیات روسی از چند زنجیره پرورش گوشت مرغ و برخی صنایع لبنی صادرات این محصول از سوی هیات روسی تایید شده است و در حال انجام مراحل نهایی برای صادرات این محصول به روسیه هستیم.

سرانه مصرف مرغ در ایران 2 برابر میانگین جهانی
وی اعلام کرد: در حال حاضر میانگین سرانه جهانی برای تخم‌مرغ حدود 9.5 کیلوگرم و سرانه مصرف تخم‌مرغ در ایران حدود 11.5 کیلوگرم است و میانگین سرانه گوشت مرغ در ایران حدودا دو برابر میانگین جهانی است که علی‌رغم این وضعیت همچنان انتظار داریم مصرف محصولات پروتئینی افزایش پیدا کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طی سال گذشته قریب به 600 هزار رأس گوسفند صادر شد که امسال در شش ماهه نخست به رقم بیش از 650 هزار راس صادرات گوسفند رسیدیم و این نشان از افزایش محصولات پروتئینی دارد.