Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب : 11844
 

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه خبر داد:
پایش ۶۵۶ روستای زلزله زده توسط اکیپ های دامپزشکی
کرمانشاه- مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه از پایش ۶۵۶ روستای زلزله زده توسط اکیپ های دامپزشکی استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
پایش ۶۵۶ روستای زلزله زده توسط اکیپ های دامپزشکی
علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور که برای بازدید از مناطق زلزله زده به این استان سفر کرده به همراه دکتر شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی، پرور مدیرکل دامپزشکی و جمعی از مسئولین سازمان جهاد کشتورزی به دیدار استاندار رفتند و به بیان درخواست‌ها و مشکلات این حوزه پرداختند.

شهبازی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه دفن بهداشتی دام، طیور و آبزیان تلف شده در مناطق زلزله زده اظهار داشت: برای ادامه کار پایش و مراقبت و واکسیناسیون تا پایان سال نیازمند اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان هستیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ۲۰ هزار قطعه طیور، یک هزار کلونی زنبور عسل،حدود ۳۰ هزار راس دام و همچنین ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه ماهی در مناطق زلزله زده استان تلف شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: درخواست کمک بلاعوض برای این حوزه داده ایم تا به هر واحد دامی ۴ میلیون تومان کمک بلاعوض تعلق بگیرد.

نادر پرور مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از حضور فعال و به موقع جامعه دامپزشکی کشور، بخش خصوصی و بخش دولتی در مناطق زلزله زده بیان داشت: در حوزه دفن بهداشتی تلفات دامی کار بسیار بزرگی انجام شده است و تا ۹ آذرماه جاری ۶۵۶ روستا پایش و کار دفن بهداشتی و ضدعفونی درتعداد ۳۶۹ روستا که دام و طیور تلف داشتند انجام شده است.

وی افزود: تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۹ راس دام سبک و ۳۱۸ راس دام سنگین تلف شده در این روستاها توسط اکیپ های دامپزشکی به صورت بهداشتی دفن و ۶۵ هزار راس دام سبک و یک هزار و ۱۰ راس دام سنگین نیز در این مناطق درمان رایگان شدند.

این مسئول با اشاره به دفن بهداشتی حدود ۷۰۰ هزار قطعه ماهی در مجتمع پرورشی ریجاب خاطرنشان کرد: در ریجاب کار پاکسازی در یک فاصله ۵ کیلومتری بدون امکانات لجستیکی انجام گرفت و ۲۵۰ تن ماهی در این مکان به صورت بهداشتی دفن گردید.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: علاوه بر کار درمان، سمپاشی و ضدعفونی و نیز اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی از بیماری های واگیر دامی و قابل انتقال از دام به انسان باید به موقع و با برنامه ریزی انجام شود، دامپزشکی استان کرمانشاه با به کارگیری توان نیرو های متخصص و متعهد تمام تلاش خود را برای حفظ سرمایه های دامی و نیز سلامت مردم این مناطق به کار خواهد گرفت.