Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب : 8738
 

2.5 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه مرغداری‌ها در شفت پرداخت شد
مدیر جهاد کشاورزی شفت از پرداخت دو میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات برای احداث و توسعه مرغداری ها در این شهرستان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
2.5 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه مرغداری‌ها در شفت پرداخت شد
به گزارش خبرنگار مهر، نعمت قاسمی عصر شنبه در بازدید از برخی مرغداری های این شهرستان افزود: امسال برای احداث و توسعه هفت واحد مرغداری به ظرفیت 150 هزار قطعه دو میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات به بهره برداران پرداخت شده است.

وی همچنین با بیان اینکه با بهره برداری این تعداد مرغداری تولید گوشت مرغ در این شهرستان به هفت هزار تن خواهد رسید، اظهارداشت: هم اکنون شفت یکی از شهرستان های مهم تولید کننده مرغ گوشتی کشور است.

مدیر جهاد کشاورزی شفت گفت: گیلان یکی از قطب های تولید مرغ ایران است و سالانه 99 هزار تن گوشت مرغ در این استان تولید می شود.

وی افزود: شفت با داشتن 44 واحد مرغ گوشتی یکی از شهرستان های پیشروی تولید مرغ گوشتی در استان است.

قاسمی اظهارداشت: ظرفیت این تعداد مرغداری 911 هزار و 800 قطعه در هر دوره است که سالانه در این واحدها پنج هزار و 700 تن محصول تولید می شود.

وی اذعان داشت: شفت در تولید گوشت مرغ بعد از شهرستان های رشت، صومعه سرا و رودبار جایگاه چهارم استان را در تولید این محصول دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شفت تصریح کرد: هم اکنون 700 واحد پرورش مرغ گوشتی در استان فعال است که چهار هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند که سهم شفت از این میزان افزون بر 250 نفر است.