Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب : 8530
 

تعیین قیمت‌ها در دست مرغداران/ کمبود مرغ نداریم
دبیر انجمن صنفی کشتارگاهی صنعتی طیور استان اصفهان گفت: کاهش یا افزایش قیمت مرغ وابسته به نرخی است که توسط مرغدار تعیین می‌شود و افزایش قیمت این کالا ربطی به کمبود آن ندارد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
تعیین قیمت‌ها در دست مرغداران/ کمبود مرغ نداریم
به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران عباس توکلی با اشاره به افزایش قیمت مرغ اظهار داشت: تعیین قیمت مرغ به تصمیم مرغدار بستگی دارد و اگر مرغدار تصمیم به افزایش قیمت این کالا بگیرد کشتارگاه مجبور به تابعیت از این افزایش قیمت است.

وی به دخالت عوامل متعددی در رشد قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: از جمله عوامل موثر در افزایش قیمت مرغ بالا رفتن قیمت نهاده‌های دامی از جمله ذرت و سویا و خرید آن با دلار آزاد و حمایت نکردن دولت از مرغدار است.

دبیر انجمن صنفی کشتارگاهی صنعتی طیور استان اصفهان ادامه داد: از دیگر دلایل افزایش قیمت مرغ می‌توان به آمار بالای تلفات و بیماری مرغ در مرغداری‌های استان و کم‌آبی و قیمت بالای جوجه یک‌روزه اشاره کرد.

این مسئول اضافه کرد: با وجود 2هزار واحد مرغداری در استان اصفهان و تولید بالای مرغ گوشتی این استان کمبودی از نظر مرغ ندارد.

توکلی با اشاره به کافی بودن تولید مرغ در اصفهان تاکید کرد: افزایش قیمت مرغ دلیل بر کمبود آن نیست و هر گونه شایعه‌ای مبنی بر کمبود مرغ در استان کذب است.

وی با توجه به وجود دلالان در این صنف اضافه کرد: وجود دلالان در این صنف گاهی سبب افزایش قیمت مرغ می‌شود، اما در زمانی که مرغدار مازاد بر نیاز استان مرغ تولید کرده همین دلالان واسطه‌ای بین شهر‌ها می‌شوند و سبب فروش مازاد تولید استان به شهر‌های دیگر و جلوگیری از تلفات مرغداری‌ها می‌شوند.

دبیر انجمن صنفی کشتارگاهی صنعتی طیور استان اصفهان اعلام کرد: قیمت خرید مرغ زنده امروز توسط کشتارگاه هر کیلو 4 هزار و 350 و توزیع مرغ کشتار شده درب مغازه 6 هزار و 310 تومان و قیمت برای مصرف کننده 6 هزار 510 تومان است.

این مسئول با توجه به شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت مرغ در آینده اذعان داشت: برخی از سودجایان از شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت مرغ در آینده خبر می‌دهند که بیش‌تر جنبه کذب دارد.

توکلی در پایان متذکر شد: با کمک و همیاری مسئولان و حمایت از صنف مرغداران می‌توان از افزایش قیمت و ورود سودجویان و محتکران جلوگیری کرد.