Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۲۹
کد مطلب : 5993
 

شرایط تولید گوشت مرغ دروضعیت مناسب
شرایط تولید گوشت مرغ دروضعیت خوبی بوده و برنامه تولید براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در حال انجام می‌باشد و خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایام ماه مبارک رمضان وافزایش تقاضا نیز مشکلی وجود نخواهد داشت
مرجع : دولت
 
شرایط تولید گوشت مرغ دروضعیت مناسب
به دنبال انتشارمطلبی در خبرگزاری فارس مورخ 17/2/91 تحت عنوان "برای ماه رمضان 50 هزارتن مرغ نیاز داریم / وزارت جهاد برنامه ندارد"روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی به این شبهات پاسخ داده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت متن جوابیه به شرح ذیل است :
شرایط تولید گوشت مرغ دروضعیت خوبی بوده و برنامه تولید براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در حال انجام می‌باشد و خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایام ماه مبارک رمضان وافزایش تقاضا نیز مشکلی وجود نخواهد داشت. در این راستا مسئولین تنظیم بازار با استفاده از مکانیزم‌های ذخیره‌سازی مرغ مازاد نیز می‌بایستی تمهیدات لازم برای تامین مرغ موردنیاز اتخاذ نمایند. همچنین در مورد بالا رفتن قیمت گوشت قرمز، به دلیل کمبود تولید نمی‌باشد، بلکه ناشی از افزایش قیمت نهاده‌ها، خوراک دام و تغییرات قیمت ارز می‌باشد که اثر مستقیمی روی قیمت گوشت قرمز داشته است. شایان ذکر است که مسئولیت کنترل قیمت و جلوگیری از بالا رفتن قیمتها در حیطه وظایف شرکت پشتیبانی امور دام کشور تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد، ضمن اینکه در راستای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است تا با ذخیره‌سازی 400 هزارتن جو، 400 هزارتن ذرت و 400 هزارتن کنجاله از طریق شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به تنظیم بازار این نهاده‌ها و به منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌ها اقدامات مورد لزوم را معمول نماید.