Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب : 8594
 

تمهیدات استانداری برای تامین دام عید قربان و ماه محرم
معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران با بیان اینکه میزان تولید و ذخیره‌سازی استان در بخش دام و طیور وضعیت مناسبی دارد، از تمهیدات ویژه برای تامین دام زنده برای عید قربان و ماه محرم خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
تمهیدات استانداری برای تامین دام عید قربان و ماه محرم
نعمت‌الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره روند قیمت‌ها به ویژه مواد لبنی، اعلام کرد: بر اساس اعلام ستاد تنظیم بازار کشور، پس از افزایشی که در خرداد ماه در قیمت لبنیات صورت گرفت، هیچ‌گونه افزایشی نداشتیم و این قیمت‌ها تا پایان سال ثابت خواهد ماند.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های روزانه که از قیمت‌های بازار دریافت می‌شود، در حال حاضر افزایشی را در قیمت لبنیات شاهد نبودیم.

ترکی گفت: میزان ذخیره‌سازی مواد مایحتاج خوراکی مورد نیاز استان بر اساس اعلام شرکت پشتیبانی خواهد بود و برای شش ماهه دوم ذخیره‌سازی مواد غذایی نسبت به سنوات گذشته روند بهتری دارد و تا پایان سال می‌توانیم با استفاده از اقلام ذخیره‌ شده، بازار را مدیریت می‌کنیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران تصریح کرد: در حال حاضر میزان تولید و ذخیره گوشت و مرغ استان وضعیت مناسبی دارد، به طوری که بر اساس گزارش‌ها، میزان مصرف مرغ در استان حدود 850 تن در روز است که این میزان مصرف بر اساس تولید، تامین می‌شود و مشکلی وجود ندارد و ذخیره‌سازی از منابع تولیدات داخلی در حال انجام است و وارداتی را در این زمینه نداریم.

وی درباره تمهیدات ویژه عید قربان و ماه محرم نیز که در پیش است، اظهار کرد: اداره کل پشتیبانی دام و طیور در حال برنامه‌ریزی است و هیچ‌گونه مشکلی را برای تامین دام زنده ویژه عید قربان و ماه محرم نخواهیم داشت.

ترکی ادامه داد: هماهنگی که با پایگاه‌های عشایری و اتحادیه‌ها صورت گرفته، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تامین تولید دام انجام گرفته است و در حال حاضر 30 هزار راس دام زنده گوسفندی آماده عرضه است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران با بیان اینکه تهران تنها از استان‌های همجوار واردات گوشت قرمز دارد، گفت: هیچ‌گونه واردات گوشت برای استان، خارج از کشور انجام نمی‌شود.

به گفته وی، وضعیت تولید و ذخیره‌سازی گندم و برنج استان نیز مناسب است و تامین مایحتاج عمومی شهروندان نسبت به سال گذشته از وضعیت بهتری برخوردار شده و هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.