Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب : 8800
 

تعیین قیمت کف تضمینی تخم مرغ / قيمت تخم‌مرغ تا پايان سال ثابت مي‌ماند
دبیرکل کانون سراسری مرغ ‌تخم‌گذار ایران بااشاره به تعیین قیمت کف تضمینی برای اين محصول گفت:براین اساس درصورتی که بهای تخم ‌مرغ از میزان معین شده پایین‌تر بیاید دولت موظف به حمایت از آن است.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
تعیین قیمت کف تضمینی تخم مرغ  / قيمت تخم‌مرغ تا پايان سال ثابت مي‌ماند
سید فرزاد طلاکش در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با اشاره به تعیین قیمت کف تضمینی برای تخم‌مرغ افزود: کارگروه ویژه مرغ و تخم‌مرغ این قیمت حمایتی را تعیین کرده و بر این اساس در صورتی که بهای تخم ‌مرغ از میزان معین شده پایین‌تر بیاید دولت موظف به حمایت از آن است.

وی اضافه‌ کرد: در حال حاضرمن مجاز به انتشار قیمت تعیین شده نیستم.

طلاکش ادامه داد: با توجه به حذف ارز ۱۲۲۶ تعیین قیمت سقف فعلا مطرح نیست.

به گفته وی کارگروه تخصصی شامل وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، شرکت پشتیبانی امور دام، وزارت صنعت، سازمان حمایت، تشکل‌های مرتبط، سازمان دامپزشکی و... است.

قیمت هر دانه تخم‌مرغ ۳۲۰تومان

دبیرکل کانون سراسری مرغ ‌تخم‌گذار ایران افزود: قیمت تمام شده تولید هر کیلو تخم مرغ در حال حاضر حدود ۴۴۰۰ تومان است.

طلاکش با تاکید براینکه در حال فرهنگ سازی هستیم تا مردم تخم مرغ را دانه‌ای و تازه خریداری کنند، اضافه کرد: قیمت هر دانه تخم مرغ زرده معمولی ۳۲۰ و زرده زعفرانی ۳۳۰ تومان است.

وی با بیان اینکه قیمت هردانه تخم مرغ از یک کیک بسیار معمولی هم ارزان‌تر است، اظهار امیدواری کرد: این قیمت‌ها تا پایان سال ثابت بماند.

طلاکش با اشاره به اوضاع مساعد تولید گفت: نهاده‌های دامی به میزان کافی با قیمت آزاد در بازار وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۸ هزارتن تخم مرغ مازاد نیاز در ماه تولید می‌شود، افزود: به دلیل نبود مشوق صادراتی، قدرت رقابت با سایر کشور‌ها را در این زمینه نداریم.

طلاکش افزود: دولت سازوکاری برای بهبود این امر ندارد و حداکثر میزان صادرات ما در ماه به ۲ هزارتن می‌رسد.

به گفته وی تخصیص ۵۰۰ تومان یارانه برای هر کیلو تخم مرغ‌ صادراتی می‌تواند این مسئله را تسهیل بخشد، هم اکنون قیمت هر کیلو سویا بین ۱۸۵۰ تا ۱۹۰۰ و هرکلیو ذرت بین ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ تومان است.