Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب : 10592
 

نوسانات قیمت مرغ و ماهی در بازار/ مرغ ۳۰۰ تومان گران شد
با توجه به گرم شدن هوا، قیمت مرغ و ماهی دچار نوساناتی بود، به‌گونه‌ای که امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ ۳۰۰ تومان بیشتر از گذشته خرید و فروش شد.
مرجع : ایانا
 
نوسانات قیمت مرغ و ماهی در بازار/ مرغ ۳۰۰ تومان گران شد
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی درباره تغییرات قیمتی انواع ماهی و مرغ طی هفته اخیر گفت: به‌دلیل کاهش صید دریایی در برخی گونه‌ها شاهد تغییرات قیمتی بودیم که البته مقدار آنها بیشتر از یک‌هزار تومان نوسان نداشت.

مهدی یوسف‌خانی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم ماهی شیر جنوب ۲۸ هزار تومان، کپور ۱۴ هزار تومان، قزل‌آلا ۱۲ هزار تومان، تیلاپیا ۱۹ هزار تومان، سفید پرورشی ۱۴ هزار تومان، ماهی آزاد هشت‌هزار و ۵۰۰ تومان، حلوای سیاه ۱۸ هزار تومان، شوریده ۲۳ هزار تومان، راشکوی جنوب ۳۲ هزار تومان، سرخو ۱۸ هزار تومان، سالمون نروژ ۳۶ هزار تومان، سنگسر طلایی ۱۵ هزار تومان و انواع دیگر سنگسر ۱۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که رو به افزایش دما می‌رویم، مصرف مرغ، ماهی و گوشت کاهش پیدا می‌کند و نگرانی برای کاهش عرضه همچنان وجود دارد.

یوسف‌خانی از کاهش ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ در روز جاری خبر داد و تصریح کرد: طی ۱۰ روز اخیر قیمت مرغ ثابت بود، اما امروز به‌دلیل اینکه در شب گذشته مرغداران با هماهنگی قبلی اعلام بار نکردند، قیمت مرغ ۳۰۰ تومان افزایش داشت.
ظرفیت صادراتی مرغ افزایش یابد، یا جوجه‌ریزی‌ها کم شود

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ادامه داد: قیمت مرغ از پنج‌هزار و ۲۰۰ تومان به پنج‌هزار و ۵۰۰ تومان در سطح خرده‌فروشی‌ها رسیده است.

وی یادآور شد: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی باید هرچه سریع‌تر فکری به حال مرغ بکنند، زیرا قیمت تولید آن از تراز قیمتی که به فروش می‌رسد، بالاتر است و این امر ضرر و زیان بسیاری را به مرغداران وارد کرده است.

یوسف‌خانی تأکید کرد: در شرایط حاضر که صادرات مرغ تنها به کشور عراق انجام می‌شود، لازم است یا ظرفیت‌های جوجه‌ریزی را کاهش دهیم یا تناژ تولید را پایین بیاوریم تا قیمت‌ها عادلانه شود.

وی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده چهارهزار و ۵۰۰ تومان باشد، عادلانه است، در حالی که امروزه با یک‌هزار و ۱۰۰ تومان زیر قیمت این نوع مرغ سه‌هزار و ۴۰۰ تومان است.

یوسف‌خانی در پایان قیمت مرغ کشته را یک‌هزار و ۳۰۰ تومان زیر قیمت برشمرد و گفت: لازم است قیمت مرغ به شش‌هزار و ۵۰۰ تا شش‌هزار و ۷۰۰ تومان برای مصرف‌کننده تمام شود تا سود خیلی کمی برای مرغداران حاصل شود.