Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب : 11852
 

استاندار مرکزی:
صیانت از تولید و اشتغال واحدهای صنعتی فعال استان مرکزی مدنظر است
دلیجان- استاندار مرکزی گفت: علاوه بر رفع مشکلات آن دسته از واحدهای صنعتی که دچار مشکل و دغدغه هستند، صیانت از واحدهایی که در شرایط رونق و فعالیت مطلوب قرار دارند نیز مدنظر است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
صیانت از تولید و اشتغال واحدهای صنعتی فعال استان مرکزی مدنظر است
سیدعلی آقازاده ظهر دوشنبه در جریان بازدید از تعدادی از واحدهای صنعتی دلیجان اظهار داشت: طی روز جاری از هشت واحد محصولات متنوع اعم از الیاف سازی، صنایع حرارتی، فرش بافی، کشتارگاه مرغ، تولید قوطی دارویی، ابزارآلات نوشتاری و... بازدید به عمل آمد.

وی افزود: صنعت تولید الیاف یکی از صنایع مورد نیاز کشور محسوب می شود که شهرستان دلیجان با تولیدی بیش از ٢٠٠ میلیون متر الیاف در بازارهای جهانی و حوزه صادرات با تولیدکنندگان چینی رقابت می کند و محصولات تولیدی این مجموعه از بهترین استانداردهای روز برخوردارند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: صادرات استان مرکزی تا پایان سال ٩٦ بیش از یک میلیارد دلار درنظر گرفته شده و امیدواریم که در سال ٩٧ به رغم وجود تمامی محدودیت ها و تحریم ها در حوزه صادرات رکورد سال ٩٦ را بشکنیم.

وی تصریح کرد: مسئولان و خدمت گذاران عرصه تولید باید بکوشند تا واحدهایی که رونق در آنها جاری است از فعالیت باز نمانند، همچنین در جلسه اقتصاد مقاومتی در این سفر به معضلات واحد پرورش طیور بازدید شده نیز رسیدگی می کنیم تا به زودی این واحد تعطیل شده احیا شود.

استاندار مرکزی ابراز داشت: متاسفانه علی رغم تمامی دستاوردهای مطلوب به ویژه در صنعت الیاف، برخی با سوءاستفاده مشابه این کالاها را به کشور وارد کرده اند که با پیگیری مدیریت استان ها به طور جدی در گمرکات این مسئله مورد بررسی قرار می گیرد.

آقازاده افزود: به دنبال این اقدامات درنظر داریم با پیگیری از طریق وزارتخانه های مربوط و بر اساس قانون علاوه بر جلوگیری از ورود کالاهای مشابه با راه اندازی خط جدید تولید الیاف در دلیجان، کشورمان را به صادر کننده ای برتر در این زمینه مبدل کنیم.