داخلی     آرشيو خبر    
Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : 210
 

درخواست اعتبار 20 ميليون توماني آموزش و پرورش از ستاد كشوري آنفلوانزا
معاون مديركل دفتر سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي وزارت ‌آموزش و پرورش گفت: نظام تعليم و تربيت براي بهينه‌سازي فضاهاي بهداشتي مدارس از ستاد كشوري آنفلوانزا حدود 20 ميليارد تومان بودجه درخواست كرده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
درخواست اعتبار 20 ميليون توماني آموزش و پرورش از ستاد كشوري آنفلوانزا
عباس حيصمي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: وزارت آموزش وپرورش آمادگي خود را براي مواجهه با موج سوم آنفلوانزاي نوع A اعلام مي‌كند.
وي اضافه كرد: نظام تعليم و تربيت اعتبارات لازم را براي فعاليت‌هاي بهداشتي مدارس سراسر كشور در نظر گرفته است.
حيصمي ادامه داد: اعتبارات و بودجه فعاليت‌هاي بهداشتي هر ساله بر اساس فعاليت‌هاي مربوطه تصويب مي‌شود همچنين وزارت آموزش و پرورش بيش از 6 ميليارد تومان را براي فعاليت‌هاي بهداشتي و پيشگيري از آنفلوانزاي نوع A اختصاص داده و در سطح استان‌ها توزيع كرده است.

* فضاهاي بهداشتي مدارس بهينه‌سازي مي‌شوند

وي
وزارت آموزش و پرورش بيش از 6 ميليارد تومان را براي فعاليت‌هاي بهداشتي و پيشگيري از آنفلوانزاي نوع A اختصاص داده و در سطح استان‌ها توزيع كرده است
افزود: از اعتبارات جاري وزارت آموزش و پرورش يك ميليارد تومان و از ستاد آنفلوانزاي كشوري 2 ميليارد تومان براي فعاليت‌هاي بهداشتي و پيشگيري دانش‌آموزان به آنفلوانزاي نوع A در اختيار استان‌ها قرار مي‌گيرد.
معاون مديركل دفتر سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي وزارت ‌آموزش و پرورش گفت: نوسازي مدارس در اعتبارات جاري خود رديفي را به تعمير مدارس اين‌ها 2 تا 3 نامه به استان‌ها ارسال كردند تا به تعمير، بازسازي و بهسازي سرويس‌هاي بهداشتي، سرويس‌هاي آبخوري‌ و لوله‌هاي صابون مايع اختصاص داده است.
وي اضافه كرد: وزارت آموزش و پرورش از ستاد آنفلوانزاي كشوري حدود 20 ميليارد تومان درخواست داشته كه احتمال موافقت اين ستاد با رقم 12 ميليارد تومان وجود دارد و در صورت واريز اين مقدار وجه به حساب اين دستگاه، به مدارس سراسر كشور نيز فرستاده مي‌شود.
جيصمي ادامه داد: دستگاه تعليم و تربيت با دريافت 12 ميليارد تومان به بهينه‌سازي فضاهاي بهداشتي مدارس خواهد پرداخت.