داخلی     آرشيو خبر    
Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۹ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : 181
 

معاون سلامت وزارت آموزش و پرورش:
هيچ مدرسه‌اي در موج سوم آنفلوانزاي A قرار نگرفته است
معاون سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در نظام تعليم و تربيت تاكنون هيچ دانش‌آموز و مدرسه‌اي در موج سوم آنفلوانزاي نوع A قرار نگرفته است و البته هنوز هيچ منبع رسمي شروع اين موج بيماري را اعلام نكرده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
هيچ مدرسه‌اي در موج سوم آنفلوانزاي A قرار نگرفته است
عباس حيصمي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس "توانا " اظهار داشت: هنوز منبع موثقي به طور رسمي موج سوم آنفلوانزاي نوع A را در كشور اعلام نكرده است تنها احتمال اوج بيماري در اسفند و اوايل فروردين پيش‌بيني شده است.
وي اضافه كرد: تاكنون هيچ دانش‌آموز و مدرسه‌اي در موج سوم آنفلوانزاي نوع A قرار نگرفته است و به نوعي هيچ دانش‌آموزي در اين فواصل زماني اعلام شده به آنفلوانزاي نوع A مبتلا نشده است.
حيصمي ادامه داد: دستگاه تعليم و تربيت در فاصله فروكش موج دوم آنفلوانزاي نوع A به رسيدگي و ارزيابي عملكرد استان‌ها و حل چالش‌هاي پيش آمده در موج دوم پرداخته است.
وي افزود: وزارت آموزش و پرورش به تمام سازمان‌هاي زير مجموعه خود اعلام كرده است تا دستورالعمل‌هايي كه در خصوص آنفلوانزاي نوع A به آنها ارسال شده است، به مدارس اعلام كنند.
معاون سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: نظام تعليم و تربيت به تمام مدارس سراسر كشور اعلام داشته است تا آموزش‌هاي پيشگيري از آنفلوانزاي نوع A را براي دانش‌آموزان، والدين و معلمان مدارس برگزار كنند.
وي اضافه كرد: والدين، دانش‌آموزان، مربيان و مديران مدارس به پيشگيري از آنفلوانزاي نوع A كاملاً اشراف دارند‌ همچنين مديران مدارس در صورت بروز موج سوم آنفلوانزاي نوع A در مدرسه، بلافاصله طبق مفاد دستورالعمل و شيوه‌نامه‌ اقدامات لازم را انجام مي‌دهند.