Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۱
کد مطلب : 10835
 

نمی‌خواهیم بازار را به‌هم بریزیم/ اتحادیه مرغداران گوشتی به‌دنبال قیمت‌های اعلامی است، نه اجباری
فلسفه وجودی میدان بهمن، چیزی نیست جز عرضه محصولات مختلف کشاورزی به مشتریان. در این میدان گوشت مرغ نیز به‌صورت عمده فروخته می‌شود که حداقل ۶۰ درصد شبکه عرضه درون شهری را برعهده دارند؛ بنابراین ساماندهی این بازار، برای تثبیت نرخ‌ها بسیار ضروری به‌نظر می‌رسد.
مرجع : ایانا
 
نمی‌خواهیم بازار را به‌هم بریزیم/ اتحادیه مرغداران گوشتی به‌دنبال قیمت‌های اعلامی است، نه اجباری
چندی پیش مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی، به ایانا گفته بود: "قرار است برای تشکیل کمیته قیمت‌گذاری، هرچه سریع‌تر با حضور معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان میادین کشور، جلسه‌ای برگزار شود تا چند و چون این طرح مورد بررسی قرار گیرد."

در همین راستا خبرنگار ما با حضور در میدان بهمن و گفت‌وگو با برخی غرفه‌داران، به این نتیجه رسیده بود که اغلب آنها از این اتفاق رضایتی نداشته و معتقد بودند نمایندگان کمیته، توانایی اجبار برای قیمت‌گذاری را ندارند. به‌طوری که یکی از آنها عنوان کرد: "هر غرفه‌داری مستحق است اموال خود را به هر قیمتی که بخواهد بفروشد. علاوه بر آن نظام عرضه و تقاضا، خود عاملی مهم در قیمت‌گذاری محسوب می‌شود که کسی نمی‌تواند آن را نقض کند."

به همین منظور مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی امروز در گفت‌وگو با ایانا گفت: ما به‌دنبال رویه‌ای عملیاتی هستیم، نه به هم ریختن بازار.

محمدعلی کمالی، با اشاره به اینکه هنوز چنین کمیته‌ای تشکیل نشده، افزود: در این زمینه به برگزاری جلسات متعدد و بررسی مسئله از جهات و زوایای گوناگون احتیاج است.

به گفته وی، اتحادیه به‌دنبال قیمت‌های اعلامی است، نه اجباری. درست مانند آنچه در محصولات دیگر میدان اتفاق افتاده است. چیزی مثل بازار بورس ایران. در این صورت، فروشنده خود را در بازار، کور و گنگ احساس نمی‌کند و تا حدودی می‌داند که چه باید کرد؛ بنابراین بازار نامبرده به یک نظم و انسجام کلی نیاز دارد.

کمالی در پایان درباره درخواست غرفه‌داران مبنی بر ایجاد سردخانه در میدان، نظری مثبت داشت و خاطرنشان کرد: ما از تشکیل سردخانه در این میدان حمایت می‌کنیم.