Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۳
کد مطلب : 11348
 

شیوع بیماری تنفسی در مرغداری های غرب استان هرمزگان
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان از شیوع بیماری تنفسی در مرغداری های غرب استان شهرستان بستک خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
شیوع بیماری تنفسی در مرغداری های غرب استان هرمزگان
محمد جانباز صبح شنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: با توجه به شیوع بیماری تنفسی در مرغداری های غرب استان(شهرستان بستک) و در راستای جلوگیری از انتشار این بیماری به سایر واحد های مرغداری، تولید کننده گان ملزم به رعایت نکات بهداشتی و توصیه کارشناسان هستند.

مدیر کل دامپزشکی استان گفت: کانون بیماری نیو کاسل در شهرستان بستک است به طوری که ۴واحد تولید کننده این منطقه را در گیرکرده است.

جانباز هشدار داد: تمام واحد های مرغداری های استان ملزم به رعایت مسایل بهداشتی هستند.

وی با بیان اینکه بیماری نیوکاسل فقط مختص پرندگان از جمله مرغ است و قابلیت انتقال به انسان را ندارد افزود: این بیماری باعث خسارت اقتصادی به تولید کنندگان می شود.

جانباز اظهارداشت: رعایت اصول بهداشتی، انجام واکسیناسیون، کنترل تردد ها در واحد های تولیدی ، معدوم سازی مرغ های آلوده با لاشه سوز ، تهیه دارو از مراکز مجاز ، کشتار طیوربا رعایت اصول بهداشتی و آموزش بهره برداران از مهمترین راهکارهای جلوگیری از انتشار این بیماری در استان است.

وی بیان داشت: بیماری تحت کنترل و علل شیوع آن در حال بررسی و پیگیری است. هرگونه جوجه ریزی مجدد در واحدهای مرغداری باید با نظارت کارشناسان دامپزشکی انجام شود. بیماری نیوکاسل بیماری تنفسی پرندگان از جمله مرغ است.