Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۶
کد مطلب : 11276
 

تولید و عرضه ۲۰۰۰ تن گوشت مرغ آماده طبخ در قائم‌شهر
مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر از تولید و عرضه ۲ هزار و ۳۷۵ تن گوشت سفید مرغ آماده طبخ در ۲ ماهه نخست امسال در این شهرستان خبر داد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
تولید و عرضه ۲۰۰۰ تن گوشت مرغ آماده طبخ در قائم‌شهر
فرزین فرهادی گفت: دو ماهه نخست امسال از سوی صاحبان مرغداری‌ها یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۹۰۰ قطعه جوجه‌ریزی در سالن‌های مرغداری شهرستان قائم‌شهر انجام شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه سهمیه جوجه ریزی برای این شهرستان نسبت به استان ۸.۳۸ درصد برای تنظیم بازار در نظر گرفته شده است، افزود: این تعداد جوجه ریزی در ۶۷ واحد مرغداری این شهرستان صورت گرفت.
وی گفت: با این تعداد جوجه ریزی ۲ هزار و ۳۷۵ تن گوشت سفید به ارزش بالغ بر ۱۴۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شد.
فرهادی افزود: شهرستان قائم شهر دارای ۱۷۲ واحد مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه‌ریزی ۳ میلیون و ۱۰۶ هزار قطعه در هر دوره و تولید ۲۸ هزار و ۳۲۹ تن گوشت سفید آماده طبخ در سال است و رتبه ۴ استان را به خود اختصاص داده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر با بیان اینکه سال گذشته طرح آبیاری تحت فشار در ۷۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان اجرا شد، گفت: مبلغ هزینه شده برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار در این شهرستان ۲۱۰ میلیارد ریال بوده که هزینه اجرای این طرح را دولت به صورت بلاعوض به باغداران پرداخت می‌کند.
فرهادی یکی از برنامه‌های جدی دولت را تامین آب و ایجاد سیستم نوین آبرسانی در باغ‌های مرکبات اعلام کرد و افزود: در حال حاضر جهاد کشاورزی به ازای هر یک هکتار باغ بیش از ۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به باغداران پرداخت می‌کند.
وی درخصوص اشتغال واحد‌های کوچک روستایی در این شهرستان گفت: در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ نفر از زنان روستایی در قالب ۳۵ صندوق خرد جمع آوری شد که برای فعالیت آن‌ها جهاد کشاورزی از لحاظ اقتصادی و راهبردی کمک‌هایی را انجام داده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر با بیان اینکه سال گذشته برای حمایت از ایجاد طرح‌های زیربنایی ۶۰ میلیارد رالت هزینه شد، گفت: این طرح‌ها شامل احداث ۴۰ کیلومتر کانال آب رسانی، تجهیز ۸ حلقه چاه کشاورزی و عملیات تجهیز و نوسازی شالیزاری ۶ روستای این شهرستان بود.