Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب : 6504
 

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:
حذف دلالان از بازار مرغ
خبرگزاری فارس: معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با تدابیر ویژه استاندار اردبیل و حمایت از تولید به شکل همه‌جانبه نه تنها ثبات قیمت را در بازار مرغ شاهد هستیم بلکه دست واسطه‌گران نیز از این بازار کوتاه شده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
حذف دلالان از بازار مرغ
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عباس اسمعیلی عصر امروز در جلسه هماهنگی مسئولان نظارتی، کنترلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار داشت: در کنار سیاست مناسب در مهار قیمت‌ها بحث نظارت‌ها و کنترل‌ها نیز تقویت شده و تولیدکننده بدون واسطه و دلال قادر است محصول خود را به هر میزان به دست فروشنده برساند تا با قیمت چهار هزار و 700 تومان همه مردم از مرغ مورد نیاز استفاده کنند.

وی تصریح کرد: البته در این زمینه قرار است صبح فردا جلسه تنظیم بازار برگزار شود تا با بررسی همه‌جانبه قیمت نهاده‌ها و مراحل مختلف تولید مرغ در مورد قیمت‌گذاری جدید تصمیم‌گیری شده و تولیدکنندگان بیش از گذشته امیدوار به تولید باشند.

اسمعیلی از پرداخت مابه‌التفاوت 500 تومان قیمت مصوب با قیمت عرضه مرغ به تولیدکنندگان خبر داد و خاطر نشان کرد: در حالی که نیاز روزانه استان به مرغ کشتار شده گرم 70 تن است اما ما در حدود 90 تن کشتار مرغ را روانه بازار مصرف می‌کنیم و در حال حاضر در تمام مغازه‌های عرضه مرغ کشتار روز می‌توان به قیمت مصوب چهار هزار و 700 تومان مرغ تهیه کرد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ذخیره مازاد مصرف در استان خبر داد و اضافه کرد: در صورت نیاز مرغ منجمد سهمیه استانی که در مرکز استان ذخیره‌سازی شده به بازار تزریق می‌شود.

وی یکی از عوامل تأثیرگذار بر افزایش قیمت مرغ را تقاضای مازاد بر مصرف و وجود دلالان و واسطه‌گران توصیف کرد و ادامه داد: با حذف این رویه دیگر شاهد افزایش بدون دلیل مرغ در بازار نمی‌باشیم.

به گزارش فارس، فرماندار نیر در جلسه تنظیم بازار این شهرستان از توزیع 50 تن مرغ در این شهرستان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

سیدحمید عباداللهی بیان کرد: در حال حاضر با هدف تنظیم بازار 55 تن برنج نیز برای توزیع در بازار آماده شده است.

وی به تفاوت قیمت برخی از کالاها در تعدادی از مغازه‌های این شهرستان اشاره کرد و گفت: به جد با پدیده گران‌فروشی مقابله می‌کنیم.

عباداللهی از برخورد جدی بازرسان طرح‌های کنترلی و نظارتی با متخلفان صنفی خبر داد و افزود: در یک ماه گذشته 630 بازرسی انجام شده که 51 واحد صنفی متخلف در این زمینه شناسایی شدند.

فرماندار نیر تصریح کرد: واحدهای صنفی متخلف به پرداخت 213 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.