Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب : 6630
 

قول مساعد رئیس دو قوه : واگذاری زنجیره‌های تولید و توزیع مرغ و تخم‌مرغ به بخش خصوصی
حکیم مهر - محمد اسماعیل‌نیا از تشکیل کارگروهی برای اتخاذ تدابیر لازم جهت واگذاری زنجیره‌های تولید و توزیع مرغ و تخم‌مرغ به بخش خصوصی خبر داد.
مرجع : سايت خبری حكيم مهر
 
قول مساعد رئیس دو قوه : واگذاری زنجیره‌های تولید و توزیع مرغ و تخم‌مرغ به بخش خصوصی
نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر تولید مرغ با هیچ مشکلی در کشور مواجه نیست، ولی ما برای پیشگیری از مشکلاتی نظیر آنچه در گذشته با آن روبه‌رو بودیم، کارگروهی کاملاً تخصصی تشکیل داده‌ایم تا با تقویت حضور بخش خصوصی در این عرصه از تکرار تجربه‌های تلخ گذشته جلوگیری کنیم.

محمد اسماعیل‌نیا افزود: کارگروه مذکور با مسئولیت بنده، دبیری آقای پورهاشمی و مشاوره آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهور و چند تن دیگر از متخصصان این عرصه تشکیل شده است و تاکنون چندین نشست با بحث‌های کارشناسی و تخصصی نیز برگزار کرده‌ایم. ماحصل این جلسات، لزوم تقویت و حضور بخش خصوصی در عرصه تولید و توزیع به‌طور همزمان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرانه مصرف مرغ در کشور 25 کیلوگرم است که برخی آن را تا 27 کیلوگرم هم ذکر می‌کنند. بخش خصوصی هم با تولید یک میلیون و 700 هزار تن گوشت از افزایش آن تا مرز دو میلیون تن هم خبر داده است. این بدان معنا است که ما هیچ نیازی به واردات مرغ نداریم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس نهم در ادامه به قول مساعد رئیس جمهور و رئیس مجلس برای کمک به اهداف کارگروه مذکور جهت برطرف شدن مشکلات موجود اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه فضای این کارگروه کاملاً تخصصی است و لذا مسیر حرکت آن به سمتی می‌رود که به‌زودی طرح انتزاع را تا حصول نتیجه مطلوب به جریان بیاندازد.