Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۹
کد مطلب : 8782
 

معدوم‌سازی 8000 قطعه مرغ در سردشت
رئیس شبکه دامپزشکی سردشت گفت: به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی و بیماری، هشت هزار قطعه مرغ موجود در یکی از مرغداری‌های سردشت معدوم شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
معدوم‌سازی 8000 قطعه مرغ در سردشت
اسکندر عبدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به عرضه مرغ زنده در سردشت، اظهار داشت: عرضه مرغ زنده سبب انتشار بیماری‌های مشترک بین دام و انسان می‌شود.

وی بر لزوم جلوگیری از عرضه مرغ زنده به صورت غیربهداشتی تاکید کرد و گفت: مرغ زنده بدون نظارت دامپزشکی در بازار سردشت عرضه می‌شود که احتمال بروز بیماری و انتشار آلودگی وجود دارد.

عبدی با بیان اینکه سلامت و بهداشت جامعه در گرو پیشگیری از انتشار آلودگی است، خاطرنشان کرد: آنفولانزای مرغی یکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و طیور محسوب می‌شود که به منظور ریشه‌کن کردن این بیماری باید از عرضه مرغ زنده جلوگیری شود.

رئیس شبکه دامپزشکی سردشت افزود: سامان‌دهی مرغداری‌ها و کشتارگاه‌ سردشت در دستور کار قرار دارد.

عبدی ابراز داشت: به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی و بیماری، هشت هزار قطعه مرغ موجود در یکی از مرغداری‌های سردشت معدوم شد. در این مرغداری احتمال وجود بیماری نیوکاسل وجود داشت.

وی با اشاره به شرایط بهداشتی حاکم در کشتارگاه سردشت، اذعان داشت: این کشتارگاه در هر صورت موظف است به تعهدات خود در قبال بهداشت کشتار به درستی عمل کند.