Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : 6487
 

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی کرمان:
مراکز تولید تخم‌مرغ غیر بهداشتی تعطیل می‌شوند
خبرگزاری فارس: رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان گفت: مراکز تولید و بسته‌بندی تخم‌مرغ غیر بهداشتی، فاقد درج مشخصات و تاریخ تولید غیر فعال می‌شوند.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
مراکز تولید تخم‌مرغ غیر بهداشتی تعطیل می‌شوند
مینا قاضی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان از ساماندهی مراکز تولید و بسته‌بندی تخم‌مرغ در راستای اجرای طرح تضمین سلامت و کیفیت فرآورده‌های خام دامی در کرمان خبر داد.

قاضی‌زاده با اشاره به اینکه تخم‌مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی و از کالاهای اصلی سبد مصرفی خانوار است، اظهار داشت: ساماندهی و بهداشتی کردن مراکز تولید و بسته‌بندی یکی از مهم‌ترین وظایف دامپزشکی محسوب می‌شود.

وی نخستین گام اجرای این طرح را نظارت بیشتر بر مرحله تولید تخم‌مرغ در مرغداری‌ها دانست و بیان داشت: در این مرحله وضعیت بهداشتی مزرعه مرغ تخم‌گذار از طریق بازدید میدانی و نمونه‌برداری از آب و خوراک مصرفی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

قاضی‌زاده افزود: برای مزارعی که طی این بازدیدها دارای شرایط لازم تشخیص داده شدند، پروانه بهداشتی صادر می‌شود و از ادامه فعالیت مزارع فاقد استانداردهای لازم جلوگیری می‌شود.

مشاور مدیرکل دامپزشکی استان کرمان در مورد نظارت بر مراکز بسته‌بندی تخم‌مرغ ابراز داشت: به منظور توزیع بهداشتی تخم‌مرغ در سطح استان کرمان توصیه‌های لازم به منظور بهسازی کارگاه‌های بسته‌بندی تخم‌مرغ وابسته به مزارع مذکور، تامین امکانات و تجهیزات لازم و بهداشت کارگران بسته‌بندی به این مراکز صورت پذیرفته است.

این مسئول دامپزشکی کرمان خاطرنشان کرد: همچنین برای هر مزرعه مهلت قانونی برای اجرای توصیه‌های مذکور داده شده که پس از اتمام این مهلت قانونی مراکز تولید و بسته‌بندی تخم‌مرغ غیر بهداشتی، فاقد درج مشخصات و تاریخ تولید غیر فعال می‌شوند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به مشخصات و ویژگی‌های تخم‌مرغ سالم تصریح کرد: پوسته خارجی تخم‌مرغ باید تمیز، عاری از هر گونه آلودگی، ترک خوردگی و شکستگی باشد.

قاضی‌زاده گفت: همچنین محتویات شامل زرده و سفیده باید عاری از هر گونه بوی خارجی گندیدگی یا علائم فساد باشند و تخم‌مرغ باید در بسته‌بندی‌های دارای مشخصات تولید کننده، تاریخ تولید و عرضه باشد و تخم‌مرغ باید در دمای یخچال "0 تا 4 درجه" نگهداری شود.

مشاور مدیرکل و رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان گفت: شهروندان استان کرمان در صورت مشاهده هر گونه تخلف با شبکه دامپزشکی شهرستان خود و یا با شماره 1512-0341 تماس حاصل کنند و شماره پیامک 3000231512 نیز برای دریافت شکایات مردمی فعال است.