Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب : 12445
 

رئیس سازمان تعزیرات: مراجع رسمی تخلف در فروش گوشت‌های لاکچری را گزارش نکردند
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی می‌گوید درباره گوشت گوساله‌های لاکچری، تخلفی از سوی مراجع رسمی به تعزیرات اعلام نشد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
رئیس سازمان تعزیرات: مراجع رسمی تخلف در فروش گوشت‌های لاکچری را گزارش نکردند
جمال انصاری، در پاسخ به سئوالی درباره قیمت‌های کذایی در سوپرمارکت‌های آنلاین و منفعل بودن تعزیرات در خصوص این موارد و موضوعاتی مثل گوشت‌ گوساله‌های لاکچری و هویج آمریکایی 90 هزار تومانی اظهار کرد: ما موافقیم که شفافیتی در این حوزه ایجاد شود و بتوانیم به نقطه‌ای برسیم که کالا و خدمات ارایه شده به مردم، قیمت کف و سقف داشته باشد.

معاون وزیر دادگستری افزود: معتقدیم همان‌طور که عدول از یک سقفی مشمول تخلف گران‌فروشی و برخورد است، خروج از قیمت حداقل نیز می‌تواند اختلالاتی در حوزه اقتصادی ایجاد کند اما هنوز تعریف مشخص و عینی در این مورد نداریم.

انصاری تصریح کرد: بنا به قاعده، رویه جاری یا الزاماتی که داریم، در ارتباط با موضوعاتی که مصداقاً بیان کردید، تخلف اعلام شود، برخورد کرده و می‌کنیم اما در ارتباط با موضوع گوشت‌ که در رسانه‌ها هم خیلی مطرح شد، تخلفی به سازمان تعزیرات از سوی مراجع رسمی اعلام نشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، 27 آذر ماه امسال بود که خبرگزاری تسنیم از عرضه گوشت گوساله 900 هزار تومانی توسط یک فروشگاه اینترنتی خبر داد؛ موضوعی که با توجه به گرانی‌های اخیر و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، مورد توجه قرار گرفت.

به دنبال اعلام این موضوع، سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط، واکنش‌های مختلفی داشتند؛ اتحادیه گوشت گاوی اعلام کرد چون شناختی از این گوشت نداشته، مجوز نداده است. سازمان حمایت هم که در پاسخ به پیگیری‌های اولیه خبرنگار تسنیم، گفته بود اصلا چنین چیزی صحت ندارد و این سازمان مجوزی نداده است، نهایتاً با اعلام حسن درودیان مسئول بازرسی اتاق اصناف در یک برنامه تلویزیونی مشخص شد که عرضه گوشت مذکور با مجوز سازمان حمایت بوده است.

درودیان با اشاره به اینکه شرکت تولید کننده این گوشت با استفاده از نامه‌ای از سوی سازمان حمایت و امضا رئیس این سازمان اقدام به عرضه این گوشت کرده، گفته بود: این گوشت به دلیل شرایط خاص و مواد غذایی وی‍ژه با این قیمت عرضه می‌شود که این مسئله قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه به دلیل وجود نامه از سوی سازمان حمایت ما اجازه ورود به این موضوع را نداریم گفت: درصورت شکایت مردم از این شرکت، سازمان حمایت ورود کرده و این مسئله را بررسی خواهد کرد.

جمال انصاری رئیس سازمان تعزیرات حکومتی پیشتر در رابطه با فروش گوشت گوساله یک میلیون تومانی در بازار تهران در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفته بود: بررسی قیمت‌ها و نرخ گذاری کالا‌ها حسب قوانین آمره، کار مراجع مختلفی از جمله سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و اتحادیه‌هاست. این موضوع قبل از اینکه جنبه خبری پیدا کند از ناحیه کسانی که تولیدکننده این محصول بودند به سازمان‌های مربوطه منعکس شده است که یک چنین کالایی را با این قیمت می‌خواهیم به بازار بیاوریم.

معاون وزیر دادگستری تصریح کرد: سازمان تعزیرات در این موضوع مداخله و موضوعات را به این صنوف منعکس کرده است. هم اکنون درحال بررسی هستیم که ادعای تولیدکننده این محصول درست است یا خیر.

انصاری افزود: اگر صنوف و اتحادیه مربوطه بعد از بررسی‌های صورت گرفته کالا را دارای این ارزش بداند حرفی نیست اما اگر قیمت را خلاف واقع تشخیص دهند، سازمان تعزیرات برخورد می‌کند.

محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران و معاون رییس سازمان تعزیرات، 24 دی ماه امسال نیز درباره آخرین وضعیت بررسی‌های تعزیرات در این خصوص گفت: اصلاً چنین چیزی وجود ندارد؛ ما هر چه پیگیری کردیم، مطلقا به اینکه چنین گوشتی در تهران عرضه شود، نرسیدیم. یک آدرس نصف و نیمه هم دادند مبنی بر اینکه در فلان برج این گوشت عرضه می‌شود اما چیزی پیدا نکردیم. شاید یک شیطنت رسانه‌ای بوده است.

البته بعداً تعزیرات تهران در جوابیه‌ای مطلبی که برای تسنیم فرستاده بود، اعلام کرده بود که احتمالاً این گوشت‌ها توسط سفرای کشورهای خارجی مصرف می‌شود!!!