Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : 11699
 

از سوی رئیس سازمان دامپزشکی؛
توزیع مرغ مرده در کارخانجات فرآوری تکذیب شد
رئیس سازمان دامپزشکی توزیع مرغ مرده در کارخانجات فرآوری را تکذیب کرد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
توزیع مرغ مرده در کارخانجات فرآوری تکذیب شد
علیرضا رفیعی پور در دومین نمایشگاه بین‌المللی محصولات پروتئینی و فرآورده های وابسته (حلال) در جمع خبرنگاران درباره مباحث مطرح شده مبنی بر توزیع مرغ مرده در کارخانجات فرآوری اظهار داشت: این موضوع را به شدت رد می کنم. چرا که مرغ از زمان تولید تا زمانی که وارد چرخه کشتار می شود توسط ناظران و دامپزشکان مورد نظارت قرار می گیرد و چنین مسئله ای به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود درباره سلامت استفاده از خمیر مرغ در تولید سوسیس و کالباس تصریح کرد: ما یک سری ضایعات در تولید گوشت سفید و قرمز داریم که این ضایعات خوراکی و غیرخوراکی است.

وی با بیان اینکه متأسفانه ۱۲ درصد در حوزه گوشت قرمز و ۸۸ درصد در حوزه گوشت سفید به عنوان ضایعات هدر می رود و یا به پودر گوشت تبدیل می شود که ارزش افزوده زیادی ندارد، خاطرنشان کرد: در حالی که اگر بتوانیم با توجه به استانداردهای روز دنیا این ضایعات را به ضایعات خوراکی مانند خمیر مرغ تبدیل کنیم، ارزش افزوده بیشتری دارد.

رفیعی پور تأکید کرد: استانداردهای ملی ما مطابق با پیشرفته ترین کشورهای اروپایی حتی FDA آمریکا داریم و وظیفه سازمان دامپزشکی تعیین سلامت این گونه محصولات است.

وی همچنین درباره صادرات غذای حلال از کشور نیز گفت: طبق جلساتی که با سازمان استاندارد داشته ایم قرار است از این پس وزارت جهاد کشاورزی (حوزه نمایندگی ولی فقیه و سازمان استاندارد) به این قضیه ورود کنند. پیش از این شرکت های ایرانی که برند حلال را دریافت می کردند مجبور بودند که آن را از کشورهای ترکیه و یا مالزی بگیرند اما اکنون می توانند از داخل آن را دریافت کنند که این امر سبب افزایش صادرات می شود.