Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۵
کد مطلب : 10302
 

صادرات 13 هزار تن گوشت مرغ از گلستان به خارج از کشور
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی گلستان از صادرات 13هزار تن گوشت مرغ به خارج از کشور در 9 ماه سال جاری خبر داد و این میزان را حدود 25 درصد صادرات مرغ کشور اعلام کرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
صادرات 13 هزار تن گوشت مرغ از گلستان به خارج از کشور
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، قدرت الله مقصودلو روز سه شنبه اظهار کرد: صادرات مرغ استان که بیشتر به کشور عراق انجام شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 18.5 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: کیفیت بالای گوشت مرغ تولیدی در استان، زنجیره‌های فعال تولید گوشت مرغ، کشتارگاه‌های مجهز و مدرن از دلایل عمده صادرات گوشت مرغ استان محسوب می‌شود.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی گلستان اضافه کرد: استان گلستان توانایی صادرات حداقل 36 هزار تن گوشت مرغ را در سال دارد.

وی افزود: تولید گوشت مرغ در 9 ماه سال جاری در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش یافته است.

به گفته وی، میزان تولید گوشت مرغ در این مدت در استان 101 هزار تن بوده که حدود 30 درصد آن در داخل استان مصرف و بقیه مازاد بوده است.

مقصودلو بیان کرد: از حدود 70 هزار تن گوشت مرغ تولیدی مازاد در استان 13 هزار تن صادر و بقیه به سایر استان‌ها به ویژه تهران ارسال شد.

وی گفت: در همین مدت 8 هزار تن صادرات تخم مرغ نیز از استان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 56 درصد رشد داشت.

به گفته مدیر امور طیور جهادکشاورزی گلستان در زمینه خوراک آماده طیور نیز 20 هزار تن صادرات انجام شده که نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته و میزان صادرات جوجه یک روزه نیز 2 میلیون و 760 هزار قطعه بوده است.

وی از کاهش جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان به دلیل اعمال مدیریت تولید و تنظیم بازار گوشت مرغ و حمایت از تولید کنندگان نیز خبر داد، اما میزان این کاهش را اعلام نکرد.

به گفته مقصودلو، در استان گلستان 900 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت اسمی 25 میلیون قطعه در هر دوره فعالیت دارد.

استان گلستان واقع در شمال کشور یکی از قطب‌ها تولید مرغ گوشتی در کشور به شمار می‌رود.