Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب : 6413
 

کشتار روزانه 400 تن مرغ در آذربایجان شرقی
2 برابر مصرف مرغ کشتار انجام می‌‌شود
خبرگزاری فارس: معاون جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: طی 5 روز گذشته، میزان کشتار مرغ نزدیک به 400 تن در روز بوده و این درحالی است که مصرف روزانه این محصول در استان کمتر از180 تن در روز است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
2 برابر مصرف مرغ کشتار انجام می‌‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، غفور عبداللهی صبح امروز در نشست شورای مدیران سازمان با اشاره به اینکه با تعاملات انجام یافته، هم اینک نهاده‌های مورد نیاز در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته و از نظر میزان تقاضای بازار، کمبودی در آن وجود ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از دو برابر ظرفیت مصرف مرغ در استان، کشتار انجام می‌پذیرد و در تمام شهرستان‌های استان، مرغ آماده طبخ به قیمت مصوب 55 هزار ریال در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دارد.

وی دلایل کمبود تصنعی این محصول در بازار شهرستان تبریز را نه به دلیل عدم کشتار روزانه آن، بلکه ناهماهنگی‌های موجود در روش عرضه آن به بازار مصرف ذکر کرد و افزود: با تصویب ستاد تنظیم بازار آذربایجان‌شرقی، جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار مصرف این محصول حدود یک هفته است وارد عرصه سیاست‌گذاری آن در استان شده و امید می‌رود با تثبیت روند ارائه این محصول به بازار مصرف، در یکی دو روز آینده جو روانی تقاضای بیش از مصرف آن در تبریز نیز به صورت چشمگیری کاهش پذیرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان با اشاره به این موضوع که مرغ زنده هم اکنون به قیمت 38 هزار تا 39 هزار ریال در اختیار کشتارگاه‌های استان قرار می‌گیرد، افزود: با اتخاذ تدابیر لازم و تعامل در روند حذف واسطه‌های غیرضروری در روند تولید تا توزیع این محصول، مصرف‌کنندگان می‌توانند به اندازه دلخواه، آن را به قیمت مصوب در تمام فروشگاه‌های عرضه آن در سطح تبریز و شهرستان‌های دیگر خریداری کنند.

عبداللهی با اشاره به این موضوع که کمبودی از نظر مرغ در استان وجود ندارد، گفت: با توجه به جوجه‌ریزی‌ه‌ای انجام یافته در واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان، کمبودی برای ماه آینده نیز وجود نخواهد داشت.

وی قیمت سویا، نهاده مهم مورد مصرف مرغدار‌ های استان را هم اینک به صورت عمده حدود 11 هزار ریال در بازار مصرف استان ذکر کرد و افزود: با تحویل این نهاده به مرغداران، قیمت آن باز هم کاهش خواهد یافت.