Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب : 6008
 

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
روند تامین مواد اولیه دامداری ها و مرغداری ها ادامه دارد
روند تامین مواد اولیه دامداری ها و مرغداری ها به شدت و با عرضه خوراك ارزان دنبال می شود و این اقدام تا زمان بازگشت نرخ مرغ و شیر به قیمت توافق شده، ادامه خواهد داشت.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
روند تامین مواد اولیه دامداری ها و مرغداری ها ادامه دارد
به گزارش روز یكشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، 'مهدی غضنفری' درباره نتیجه یك ماه تلاش دولت برای كنترل بازار و جلوگیری از گرانفروشی و كم فروشی اظهار داشت: باید توجه داشت كه اگر تولیدكننده ای افزایش قیمت تمام شده را در قیمت كالا اعمال كند ما به او گرانفروش نمی گوییم.

وی توضیح داد: در چنین وضعیتی عوامل قیمت تمام شده در اقتصاد كلان افزایش پیدا كرده است و بنا بر این كنترل عوامل قیمت تمام شده مدیریت خاص خود را می طلبد و باید از طریق سیاست گذاری در بانك مركزی، مدیریت منابع پولی و نقدینگی این قضیه را ساماندهی و مدیریت كرد.

وی گفت: به همین دلیل برخی نارضایتی كه مردم یا رسانه ها در چند وقت اخیر ابراز می كنند، ناشی از سیستم توزیع یا اصناف نیست.

غضفنری تصریح كرد: آنچه كه در سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان با آن برخورد می شود، مبارزه با گرانفروشی است.

وی گفت:‌ اگر كالایی در كارخانه بیش از قیمت واقعی قیمت گذاری شود و یا در نظام توزیع بیش از قیمتی كه بر روی آن حك شده، فروخته شود، با این قضیه برخورد می شود.

غضنفری تاكید كرد: در تعامل با كارخانجات؛ آن بخشی از افزایش قیمت كه ناشی از گرانی مواد اولیه باشد در واقع گرانی پارامترهای اقتصاد كلان را می پذیریم، اما آن بخشی كه توجیه ندارد و از جنس گرانفروشی است با آن مقابله می كنیم و بنا بر این روند كنترل بازار همچنان ادامه پیدا می كند.

** برخی مقاومت ها برای كاهش ندادن قیمت شیر

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: در مورد شیر هم تعداد محدودی از دامداری ها هنوز علوفه، كنجاله، جو و ذرتی كه ما به قیمت ارزان تر برای آنها آماده كرده ایم، تحویل نگرفته اند، بنا بر این مقاومتی دارند كه قیمت شیر را پایین نیاورند و در نهایت ممكن است قیمت برخی از كالاها به قیمت اسفند ماه بازنگشته باشد.

وی با بیان این كه، روند تامین مواد اولیه را به شدت دنبال می كنیم، افزود: مواد اولیه مورد نیاز تمام دامداری ها و مرغداری هایی كه خوراك ارزان نیاز داشته باشند، تامین می شود.

وی در پایان اظهار داشت: تلاش یك ماهه دولت برای كنترل بازار و مبارزه با گرانفروشی اثرات خوبی داشته و موجب افزایش امید مردم برای كاهش قیمت كالاها شده است.