Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : 6558
 

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه عنوان کرد
ضعف مدیریت عامل رکود واحدهای تولید مرغ گوشتی کهگیلویه
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: عدم آشنایی با مدیریت تولید ضربات سنگینی را بر پیکره تولید و تولیدکنندگان مرغ گوشتی وارد کرده و باید کسانی به این عرصه ورود پیدا کنند که بنیه مدیریتی داشته باشند.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
ضعف مدیریت عامل رکود واحدهای تولید مرغ گوشتی کهگیلویه
به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، سید عمران تقوی عصر چهارشنبه در بازدید از برخی واحدهای مرغداری این شهرستان اظهار داشت: شهرستان کهگیلویه از حیث دامداری با جمعیت دامی 60 هزار رأس دام سبک و بیش از 20 هزار رأس دام سنگین، قطب دامداری استان محسوب می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه با بیان اینکه در این شهرستان بیش از 12 هزار بهره‌بردار عشایری و روستایی در زمینه دامداری فعالیت می‌کنند، بیان داشت: بیش از 70 درصد تولیدات دامی شهرستان کهگیلویه از این طریق و مابقی از شیوه‌های صنعتی استحصال می‌شود.

وی بیان کرد: جهاد کشاورزی کهگیلویه در راستای افزایش تولیدات دام و طیور و بهبود تغذیه دام فعالیت‌های گسترده‌ای را در دست اقدام دارد که قطع یا انجام آنها کمک شایانی به تولیدات دامی خواهد کرد.

تقوی با بر شمردن مزایای مرغ گوشتی و اهمیت پروتئینی گوشت سفید تصریح کرد: با توجه به جایگاه و منابع پروتئینی در سبد خانوار و همچنین نیاز شهرستان، طرح توسعه واحدهای مرغ گوشتی در قالب صنعتی رو به افزایش است.

وی افزود: ایجاد ظرفیت‌های جدید جهت سرمایه‌گذاری و توسعه واحدهای مرغ گوشتی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که برای رفع معضل کمبود منابع پروتئینی در شهرستان در حال انجام است.

تقوی با اشاره به فعالیت 25 واحد تولید مرغ گوشتی در شهرستان چرام، عنوان کرد: ظرفیت تولید این واحدهای تولیدی بیش از 40 هزار قطعه در هر دوره بوده که امیدواریم با برنامه‌ریزی به عمل آمده روز به روز شاهد افزایش تولید در این زمینه باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: در چهار ماهه اول سال ‌جاری تعداد 45 هزار جوجه‌ریزی در واحدهای تولید مرغ گوشتی را داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای رشد قابل ملاحظه‌ای است.

این مقام مسئول در جهاد کشاورزی کهگیلویه بهبود مدیریت واحدهای تولید مرغ گوشتی را در افزایش تولید و بهره‌وری بسیار موثر دانست و تاکید کرد: ضعف مدیریت‌ها و عدم آشنایی با مدیریت تولید ضربات سنگینی را بر پیکره تولید و حتی خود تولیدکنندگان مرغ گوشتی وارد کرده و باید کسانی به این عرصه ورود پیدا کنند که علاوه بر توانایی در مدیریت، با عشق و علاقه وارد عرصه شوند.