Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب : 5757
 

مدیركل دفتر بهبود تولیدات طیور وزارت جهادكشاورزی:
مرغداری ها نباید تولید خود را بیش از قیمت تمام شده عرضه كنند
مدیركل دفتر بهبود تولیدات طیور وزارت جهادكشاورزی با بیان اینكه مرغداری ها نباید گوشت مرغ را بیش از قیمت تمام شده عرضه كنند،گفت: مرغداری ها نباید ضرر كنندو نباید هم تولید خود را گرانتر از حد معمول عرضه كنند،بلكه بایستی با در نظر گرفتن سود منطقی تولیدشان را روانه بازار كنند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
مرغداری ها نباید تولید خود را بیش از قیمت تمام شده عرضه كنند
'رضا تركاشوند 'روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا در رشت افزود: با توجه به تولیدی كه در كشور انجام شده و با برنامه ریزی هایی كه از اول سال برای تعطیلات نوروز صورت گرفته است، گرانی در این زمینه قابل توجیه نیست.
وی یكی از چالش های اصلی در صنعت مرغ كشور را مازاد تولید ذكر كرد و گفت: باید برای آن چاره اندیشی شده و به درستی مدیریت شود.
وی با اشاره به اینكه در حال حاضر افزایش ظرفیت در برنامه نیست و افزایش بهره وری در اولویت قرار دارد، خاطرنشان كرد: باید كاری كنیم كه تولیدكنندگان، تولید ارزان قیمت، مطلوب و با كیفیت داشته باشند تا بتوانند در بازارهای جهانی رقابت كنند.
تركاشوند گفت: با توجه به بازارهای منطقه، تولیدكنندگان كشور می توانند سهم قابل توجهی دراین بازارها داشته باشند .
وی اظهارداشت: هزینه تولید در كشور ما بسیار بالاست و باید به سمتی برویم كه با كاهش قیمت ها، توان رقابت را بالا ببریم .
وی افزود: تشكل ها می توانند از اركان تولید باشند و ما باید به این باور برسیم كه تشكل ها می توانند مدیریت تولید را برعهده بگیرند .
مدیر كل دفتر بهبود تولیدات طیور زنبور عسل و كرم ابریشم گفت: این آمادگی وجود دارد كه بخشی از وظایف به تشكل ها واگذار شود و تشكل ها و تعاونی های تولید بتوانند قابلیت هماهنگی را به دست آورند و در مدیریت تولید، تنظیم بازار و تعیین قیمت ها نقش داشته باشند.