Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب : 8556
 

جزئیات جلسه ویژه تخم‌مرغی ستاد تنظیم بازار/ صادرات ممنوع و تعرفه حذف شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات جلسه امروز ستاد تنظیم بازار به منظور تنظیم بازار تخم مرغ، گفت: بر اساس مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار که به تایید وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ 4250 تومان تعیین شد، ضمن اینکه صادرات تخم مرغ ممنوع و تعرفه واردات آن حذف شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
جزئیات جلسه ویژه تخم‌مرغی ستاد تنظیم بازار/ صادرات ممنوع و تعرفه حذف شد
حسن رادمرد در گفتگو با مهر با تشریح جزئیات نتایج جلسه امروز ستاد تنظیم بازار به منظور تنظیم بازار تخم مرغ که در پی دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور تشکلها و فعالان حوزه تخم مرغ برگزار شد، گفت: در جلسه امروز مقرر شد که قیمت تخم مرغ در تمام کشور یکسان باشد، ضمن اینکه مشکلات تامین ارز برای واردات نهاده ها صورت گرفته و گمرک نیز کار ترخیص آن را به سرعت انجام دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر اساس تصمیم امروز ستاد تنظیم بازار، هر تولید کننده و توزیع کننده باید تخم مرغ را به موقع عرضه کند و حق ندارد بیش از یک هفته تخم مرغ را در انبار خود نگه دارد چرا که این امر مصداق بارز احتکار محسوب می شود و با متخلفان برخورد خواهد شد، البته مغازه داران نیز از این تصمیم مستثنی نیستند.

رادمرد از دیگر مصوبات این جلسه را آزاد شدن تعرفه واردات تخم مرغ عنوان و تصریح کرد: واردات تخم مرغ با تعرفه صفر آزاد شد و واحدهای تولیدکننده شیرینی و شکلات می توانند مایحتاج مورد نیاز خود را تامین کنند، ضمن اینکه صادرات تخم مرغ نیز ممنوع است.

رادمرد ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ 4250 تومان تعیین شد.

به گفته وی، همچنین در حوزه تولید نیز مصوب شد تا مرغداری‌های تخم گذار به هر میزان که مورد نیازشان باشد، نهاده ها را از شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان های معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استانها بدون محدودیت دریافت کنند.

به گفته رادمرد، نهاده ها بدون هیچ گونه محدودیتی در توناژ در اختیار مرغداری‌ها قرار خواهد گرفت تا بحث افزایش قیمت مواد اولیه برای تولید تخم مرغ منتفی شود.

به گزارش مهر، قیمت تخم مرغ اخیرا در بازار با حدود 30 درصد افزایش از شانه‌ای 6900 تومان به بیش از 9 هزار تومان رسیده است.