Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب : 6530
 

پاکزاد در گفتگو با مهر:
عرضه مرغ ارزان قیمت با کاهش قیمت نهاده ها و واکسن مرغی امکانپذیر است
اصفهان - خبرگزاری مهر: دبیر انجمن صنفی مرغداران استان اصفهان در مورد قیمت مرغ در بازار اصفهان گفت: اگر خواهان عرضه مرغ با قیمت پایین هستیم باید قیمت نهاده‌ها و واکسن نیز ارزان شود.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
عرضه مرغ ارزان قیمت با کاهش قیمت نهاده ها و واکسن مرغی امکانپذیر است
بهرام پاکزاد در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با وضعیت بازار مرغ اظهار داشت: با توافق جهادکشاورزی، استانداری و سازمان صنعت و معدن و تجارت، قیمت مرغ زنده درب مرغداری سه هزار و 950 تومان تعیین شد، اما پس از آن، سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که مرغ باید با قیمت سه هزار و 700 تومان عرضه شود و این سبب نارضایتی مرغداران و عدم عرضه مرغ و انجام نشدن کشتار گردید و در نتیجه مرغ در بازار کمیاب شد.

وی ادامه داد: تمام نابسامانی‌های موجود به دلیل سوء‌مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت است و تنش‌های وارد شده به بازار سبب ضرر مصرف‌کننده و تولیدکننده است.

دبیر انجمن صنفی مرغداران استان اصفهان در مورد قیمت مرغ در بازار اصفهان تصریح کرد: اگر خواهان عرضه مرغ با قیمت پایین هستیم باید قیمت نهاده‌ها و واکسن نیز ارزان شود.

پاکزاد در خصوص قیمت نهاده‌ها اضافه کرد: بازار در صورتی به ثبات می‌رسد که قیمت نهاده‌ها تثبیت و تولیدکننده از وضعیت بازار نگرانی نداشته باشد، قیمت ذرت در مقایسه با 20 روز گذشته، 40 تا 50 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در مورد راهکارهای بهبود شرایط موجود اظهار داشت: مرغدار نباید نگران تولید خود باشد و برای ثبات قیمت دولت باید برای طول سال تضمین ثبات قیمت را بدهد و یا اینکه سیستم عرضه کوپن بار دیگر اجرا شود.

دبیر انجمن صنفی مرغداران استان اصفهان در پایان گفت: اگر دولت قصد واردات مرغ و عدم تولید در داخل را دارد باید این موضوع اعلام تا تولیدکنندگان وضعیت بلاتکلیفی نداشته باشند.