Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : 6576
 

رضایی در گفتگو با مهر:
روزانه 27 تن تخم مرغ در آذربایجان غربی تولید و توزیع می شود
ارومیه - خبرگزاری مهر: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تولید و توزیع روزانه 27 تن تخم مرغ در استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
روزانه 27 تن تخم مرغ در آذربایجان غربی تولید و توزیع می شود
رضا یوسفی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هیچ مشکلی از بابت تولید و تامین محصولات دامی در استان نداریم افزود: همچنین روزانه 150 تن گوشت مرغ در استان نیز تولید و در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی با اشاره به خودکفایی استان در تولید فرآورده های دامی و لبنی اظهارداشت: این میزان گوشت مرغ و تخم مرغ جوابگوی نیاز استان است.

رضایی در ادامه با اشاره به وضعیت تولید و مصرف طیور در سطح استان گفت: در سال گذشته به میزان 60 هزار تن گوشت قرمز و 63 هزار تن گوشت مرغ و 13 هزار و 277 تن تخم مرغ در سطح استان تولید شده است.

وی افزایش قیمت نهاده های دامی از قبیل سویا و ذرت را از جمله علل بالا رفتن قیمت مرغ و گرانی های اخیر در بازار فروش این محصول عنوان کرد و گفت :

رضایی با اشاره به تولید سالانه 9000 تن گوشت قرمز در آذربایجان غربی، اضافه کرد: این استان یکی از مهمترین تولیدکنندگان این محصول در کشور است که نیمی از این تولیدات دام سبک و نیم دیگر را دام سنگین تشکیل می‌دهد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: تولیدات گوشت قرمز آذربایجان غربی علاوه بر داخل استان در استانهایی دیگر از جمله آذربایجان شرقی، تهران و قم به مصرف می‌رسد که انتقال گوشت نیز اغلب به صورت دام زنده و اکثرا گوسفند است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در زمینه ی تولیدات دامی گفت: آذربایجان غربی با دارا بودن منابع طبیعی وسیع و محصولات فرعی کارخانجات میوه جهت تغذیه دام و برخورداری از دامداران علاقمند و تنوع و تعدد دام رتبه سوم کشوری را در زمینه تولید گوشت قرمز به خود اختصاص داده است.