Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۲
کد مطلب : 8592
 

قیمت گوشت و تخم‌مرغ کاهش می‌یابد/ تأکید رئیس جمهور در حوزه نهاده‌ها راهگشا است
با تأکید رئیس جمهور درباره آزادسازی کالاهای اساسی در گمرک، بانک مرکزی باید هرچه سریع‌تر اقدامات عملیاتی خود را برای تخصیص مابه‌التفاوت ارز مرجع و مبادله‌ای اجرایی کند.
مرجع : ایانا
 
قیمت گوشت و تخم‌مرغ کاهش می‌یابد/ تأکید رئیس جمهور در حوزه نهاده‌ها راهگشا است
مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: نهاده‌های دامی و کشاورزی جزء کالاهای اساسی محسوب شده و مشمول دریافت ارز مرجع است.
حمید ورناصری افزود: مشکل بزرگی که در ماه‌های اخیر با آن روبه‌رو هستیم، مابه‌التفاوت قیمت ارز مرجع و مبادله‌ای است که کالاهای اساسی و دارو را درگیر کرده است.
وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور تأکید کردند که کالاهای اساسی نباید در گمرک باقی بماند و هرچه سریع‌تر باید مراحل ترخیص آنها انجام شود؛ این در حالی است که هنوز بانک مرکزی تکلیف این مابه‌التفاوت را مشخص نکرده است.
ورناصری ادامه داد: در حال حاضر بانک مرکزی باید تمهیداتی را برای جبران مابه‌التفاوت ارز 2478 تومانی و 1226 تومان مشخص کند که هنوز راهکاری برای ان اتخاذ نشده است.
وی تصریح کرد: این شرکت نهاده‌های مورد نیاز بخش کشاورزی را از کشورهای مبداء خریداری کرده است، اما هنوز دستوری برای مابه‌التفاوت و ترخیص این کالاها در گمرک صادر نشده است.

واردات نهاده‌های دامی متوقف نخواهد شد
نایب‌رئیس هیئت مدیره شرکت نهاده‌های دامی جاهد یادآور شد: به‌طور قطع دستور اکید رئیس جمهور و حضور تیم اقتصادی می‌تواند برای حل مشکل مابه‌التفاوت ارز مرجع و مبادله‌ای راهگشا باشد و بدین ترتیب پیش‌بینی می‌شود قیمت مواد پروتئینی از قبیل گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم‌مرغ کاهش یابد.
ورناصری تأکید کرد: واردات نهاده‌های دامی هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد، تنها مشکلی که در حال حاضر وجود دارد، تعیین تکلیف قیمت ارز است.
وی از تولد اولین گوساله‌های ژنومیک و ورود آنها به بازار خبر داد و اظهار داشت: گوساله‌های اصلاح نژادشده‌ای که مواد ژنتیکی آنها از دام‌های مولد اصیل گرفته شد و در کشور تلقیح داده شد، منجر به تولد نخستین گوساله‌های ژنومیک شد که تولیدات آنها در بازار قابل مشاهده است.
ورناصری در پایان گفت: گوسفندهای چندقلوزا نیز به‌زودی به بازار وارد می‌شوند.