Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۳۵
کد مطلب : 6026
 

دبیر انجمن صنفی مرغ‌داران اصفهان:
میزان سویای ارائه شده تکافوی نیاز مرغ‌داران نیست
دبیر انجمن صنفی مرغ‌داران اصفهان گفت: با توجه به میزان جوجه‌ریزی انجام شده در مرغ‌داری‌‌ها میزان سویای ارائه شده به آنها تکافوی نیاز مرغ‌داران را نمی‌کند.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
میزان سویای ارائه شده تکافوی نیاز مرغ‌داران نیست
بهرام پاکزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به مشکلات مرغ‌داران استان اظهار داشت: مرغ‌داران استان در حال حاضر سویای مورد نیاز خود را با قیمت بالا و از طریق بازار آزاد فراهم می‌کنند.

وی به قیمت سویای دولتی اشاره کرد و ادامه داد: سویای وارد شده به کشور از طریق ارز دولتی خریداری شده است، اما در کشور کیلویی هزار و 600 تا هزار و 700 تومان فروخته می‌شود در حالی که قیمت واقعی آن 750 تومان است.

دبیر انجمن صنفی مرغ‌داران اصفهان تصریح کرد: برای خرید سویا مشخص است که از ارز دولتی استفاده می‌شود و تحویل ‌گیرنده نیز سازمان پشتیبانی کشوری است پس چرا قیمت این نهاده در کشور با این قیمت گزاف فروخته می‌شود.

وی بیان داشت: قرار بود به استان اصفهان به صورت کلی در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت 5 هزار تن سویا با قیمت 840 تومان بدهند که بخشی از این سویا به دستمان رسیده اما هنوز نزدیک به هزار تن آن نرسیده است.

پاکزاد اضافه کرد: در استان اصفهان با توجه به جوجه‌ریزی که انجام می‌دهیم هر ماه دست‌کم 10 هزار تن سویا نیازمند هستیم که فقط مقداری جزئی از این نهاده دست مرغ‌داران را می‌گیرد.

وی ادامه داد: مرغ‌داران اصفهان در این سه ماه به 30 هزار تن سویا نیازمند بودند که 25 هزار تن آن از بازار آزاد تهیه شده و فقط 5 هزار تن آن را دولت به ما داده است.

دبیر انجمن صنفی مرغ‌داران اصفهان افزود: قرار بود 3 هزار تن دیگر سویا برای استان اصفهان در نظر گرفته شود، اما مسئولان آن را منوط به امضای قرارداد کرده‌اند که اگر این کار را انجام ندهیم سویایی به ما تعلق نمی‌گیرد.

وی تاکید کرد: به شرط اینکه مسئولان سویا و ذرت را به دست ما برسانند، در زمینه تولید مرغ هیچ نوع مشکلی نداریم.

پاکزاد از افزایش 20 درصدی بهره بانکی در سال جاری سخن گفت و اظهار داشت: در سال جاری نیز نقدینگی که در سال‌های گذشته به ما ارائه می‌کردند قطع شده و دیگر آن را دریافت نمی‌کنیم.