داخلی     آرشيو خبر     مصاحبه ها
Share/Save/Bookmark
۱ نظر
 
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب : 2426
 

مصاحبه با آقای مهندس طهماسبی مدیریت مجتمع مرغ گوشتی سفید رود
جهت بهبود صنعت از نظر فنی باید نظارت بهداشتی بر نحوه پرورش و حمل و نقل مواد اولیه و کود مرغی از طریق دامپزشکی انجام پذیرد و مشکلات ساختاری پرورش از نظر تهویه، حرارت و نور اصلاح گردد
 
مصاحبه با آقای مهندس طهماسبی مدیریت مجتمع مرغ گوشتی سفید رود

1. جناب آقاي مهندس لطفاً خود را معرفي فرمائيد و خلاصه اي از سوابق كاري خود را بيان فرمائيد.
از اینکه به بنده این فرصت داده شده که درخصوص صنعت دیدگاه های خود را بیان کنم تشکر می نمایم.
اینجانب فرید طهماسبی متولد 1347 فارغ التحصیل دامپروری از دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1370 می باشم و از سال 1374 وارد شرکت دامپروری سفیدرود در بخش مرغ گوشتی شده و به مدت بیش از 15 سال در این بخش مشغول به کار بوده و در حال حاضر مدیر مجتمع مرغ گوشتی این شرکت می باشم.

2. نقاط قوت و ضعف صنعت مرغداري در گيلان و پيشرفت هاي آن درسنوات اخير را بيان نمائيد .
گیلان بعلت آب وهوای معتدل در چهار فصل سال و همچنین دارا بودن رطوبت نسبی بالا در سال های اخیر از نظر امنیت زیستی در کشور دارای آلودگی کمتری (از نظر بیماری های شایع) بوده که این باعث توسعه صنعت طیور در استان گردیده بنحوی که سرمایه گذارهای مطلوبی نیز در گیلان شروع و در حال توسعه می باشد. ولی بعلت تراکم بالای مرغداری ها که حادث گردیده، مشکلات بیماری شیوع بیشتری داشته است.

3. چه نظري جهت بهبود وضعيت صنعت در كشور و استان داريد ؟
جهت بهبود صنعت از نظر فنی باید نظارت بهداشتی بر نحوه پرورش و حمل و نقل مواد اولیه و کود مرغی از طریق دامپزشکی انجام پذیرد و مشکلات ساختاری پرورش از نظر تهویه، حرارت و نور اصلاح گردد. این موارد مستلزم صرف هزینه بالایی می باشد این هزینه باید از جایی تامین گردد. با حمایت از تولید در زمانی که قیمت ها بالا می رود و افزایش قیمت نهاده ها که صورت می گیرد باید به چرایی آن نظر افکند و پیشگیری از این احوال را در نظر داشت. برای مثال هنوز راهکار عملی جهت حمل بهداشتی کود تولیدی مرغداری ها وجود ندارد.
کامیون های حمل دان برای تخلیه کود مرغی در مرغداری ها حضور دارند در صورتیکه اگر کود بصورت فله حمل نمی گردید و تکنولوژی خشک نمودن، ضدعفونی کردن و بسته بندی در تمامی نقاط کشور سرمایه گذاری می گردید، در حد بالائی از شیوع بیماری ها در کشورمان کاسته می شود.

4. چه راهكاري براي كنترل قيمت براي مصرف كننده ودر عين حال حفظ منافع توليد كننده را در نظر داريد ؟
بنظر اینجانب، تنظیم عرضه تقاضا بهترین راه کنترل قیمت مصرف کننده می باشد تولیدکننده باید در فکر کاهش هزینه ها باشد. مواردی که فوقا در خصوص کاهش بیماری ها و بهبود ساختاری سالن های پرورش ذکر گردید از مهمترین نکات است ولی مسئله این است که سیستم یکپارچه تولید راه حل نهایی در تثبیت قیمت می باشد. در عین حال حلقه های حد فاصل تولید جوجه تا مرغ آماده طبخ و هر گونه خدمات در صنعت طیور بصورت مشترک المنافع می باشد. در این میان بدون دخالت نهادهای دولتی مصرف کننده با بهره برداری از نواسانات بازار، نیازهای خود را مستقیم و براساس عرضه و تقاضا برطرف می کند و در این سیستم از فساد و سوء استفاده های احتمالی که در سیستم توزیع یارانه ای در تولید وجود دارد، کاسته می شود.

5. در پايان لطفاً به صورت مختصر و براي خوانندگان سایت، مجتمع كشت و صنعت سفيد رود را معرفي نمائيد .
شرکت دامپروری سفید رود یکی از کشت و صنعت های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی است که سابقه فعالیت آن به بیش از 40 سال می رسد و هم اکنون با دارا بودن مجتمع مرغ مادر گوشتی به ظرفیت 180000 قطعه مجتمع مرغ گوشتی به 70000 قطعه که در سال 84 به صورت اجاره در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است با تولید سالیانه 10000 تن مرغ زنده یکی از بزرگترین مجتمع های مرغ گوشتی کشور است. بدست آوردن شاخص تولید بالای 320 در سالهای اخیر از دستاوردهای خصوصی سازی می باشد که این مهم به نحوی در شرکت سفید رود نهادینه گردیده است.
هم اکنون مجتمع مرغ گوشتی و کشتارگاه طیور آن در اجاره شرکت مرغ کیسم بوده، که با حداکثر ظرفیت بالقوه آن در حال تولید می باشد.
 

۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۰۷:۰۳:۲۶
باسلام کارگرحرفای گوشتی با۸سال سابقه استخدام میکنید