Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵
کد مطلب : 10851
 

مرغ منجمد در بازار اردبیل عرضه شود
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل به ضرورت توزیع مرغ منجمد در بازار استان به دلیل ماندگاری بالا تأکید کرد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
مرغ منجمد در بازار اردبیل عرضه شود
بهلول تکلوی بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرغ گرم در بازار احتمال فسادپذیری بیشتری به نسبت مرغ منجمد دارد، اضافه کرد: بارها مشاهده شده مرغ تاریخ گذشته به کبابی‌ها عرضه می شود.

وی افزود: زمانی مرغ بدون بسته‌بندی به فروش می‌رفت و در خصوص سلامت گوشت آن اطمینان و اعتمادی وجود نداشت اما در حال حاضر عرضه گوشت مرغ به صورت بسته‌بندی است و مصرف‌کننده می‌تواند زمان کشتار، کیفیت گوشت و سلامت آن را ارزیابی کند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان با تأکید به اینکه در مقایسه با مرغ گرم، مرغ منجمد می‌تواند ماندگاری بیشتر و سلامت بهتری داشته باشد، به طرح پیشنهاد توزیع مرغ منجمد در بازار اشاره کرد.

تکلوی متذکر شد: مرغ منجمد بسته‌بندی شده تا یک سال قابل مصرف است و به لحاظ اقتصادی نیز می‌تواند صرفه‌جویی میلیاردی به دنبال داشته باشد.

وی اضافه کرد: این طرح از سوی جهاد کشاورزی استان پیگیری می‌شود تا به عنوان یکی از طرح‌های توسعه صنعت طیور استان به مرحله اجرا درآید.