Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب : 11067
 

تولید 24 هزار تن گوشت مرغ در ‌همدان
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از تولید 24 هزار تن گوشت مرغ در استان خبر داد و گفت: در 6 ماهه ابتدای امسال 11 میلیون و 644 هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان همدان صورت گرفته است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
تولید 24 هزار تن گوشت مرغ در ‌همدان
محمد نظرپور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه 519 واحد مرغ گوشتی با ظرفیت 9 میلیون و 124 هزارقطعه در استان همدان وجود دارد، اظهار کرد: در 6 ماهه نخست امسال 594 واحد پرورش مرغ گوشتی جوجه‌ریزی انجام دادند همچنین 4300 تن گوشت مرغ نیز از بابت مرغ بومی و سایر ماکیان در استان همدان تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف گوشت مرغ در استان 26 کیلوگرم است، عنوان کرد: سال گذشته 74 هزار و 600 تن مرغ زنده و 56 هزار تن گوشت مرغ در استان تولید شده بود.

نظرپور با تأکید بر اینکه پتانسیل تولید گوشت مرغ در استان همدان 86 هزار تن است، ادامه داد: در این استان 519 واحد پرورش مرغ با ظرفیت 9 میلیون و 124 هزار قطعه وجود دارد که قابلیت جوجه‌ریزی تا 5 دوره را دارند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان درباره صادرات گوشت مرغ از استان، تصریح کرد: امسال هیچ‌گونه صادرات گوشت مرغ از استان صورت نگرفته بلکه از سایر استان‌ها صادرات انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک 2 سال است که شرکت گوشت اوران تلاش دارد خط دوم کشتار مرغ را راه‌اندازی کند که هنوز موفق نشده تا کد IR را از دامپزشکی دریافت کند.

نظرپور با اشاره به زنجیره تولید مرغ استان نیز بیان کرد: زنجیره مرغ استان نیازمند تسهیلات 5 میلیارد تومانی بوده که تلاش‌های زیادی در این زمینه صورت گرفته و پرونده آن در مرحله معرفی به بانک قرار دارد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ به علت گرانی نهاده‌ها و مدیریت جوجه‌ریزی رخ داده است، اظهار کرد: امسال به علت گران شدن افزایش قیمت ذرت بوده چرا که 60 درصد از جیره غذایی مرغ را این ماده غذایی تشکیل می‌دهد از طرفی مدیریت جوجه ریزی در کشور باعث شده تا جوجه‌ریزی بیش از حد صورت نگرفته و در نتیجه قیمت مرغ افزایش یافت.

نظرپور با تأکید براینکه امسال از نظر مدیریت تولید وضعیت مطلوبی در کشور وجود دارد، یادآور شد: 20 روزی است که قیمت مرغ کاهش بافته و درحال حاضر نیز شرکت پشتیبانی امور دام خرید تضمینی را با قیمت 6400 تومان آغاز کرده است.