Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : 9635
 

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی
حضور دكتر احمدی نژاد در مراسم جشن سال تحصیلی جدید مركز آموزش علمی كاربردی تلاونگ
حضور دکتر احمدی نژاد در مراسم جشن سال تحصیلی جدید مرکز آموزش علمی کاربردی تلاونگ , جشن آغاز سال تحصیلی 94-93 مرکز آموزش علمی کاربردی تلاونگ با حضور دکتر سید محسن احمدی نژاد و مهندس مهدی معصومی اصفهانی برگزار گردید.
مرجع : سازمان تحقیقات , آموزش و ترویج کشاورزی
 
حضور دكتر احمدی نژاد در مراسم جشن سال تحصیلی جدید مركز آموزش علمی كاربردی تلاونگ
در این مراسم که مهندس پیشکار مدیر امور دانشجویی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی نیز حضور داشت؛ دکتر احمدی نژاد ابتدا آغاز سال تحصیلی و همچنین انتخاب مرکز آموزش علمی کاربردی تلاونگ را برای ادامه تحصیل به دانشجویان تبریک گفت. وی سپس به ویژگی های دوره های علمی کاربردی اشاره کرد و تصریح نمود: اعتبار فنی و تخصصی مراکز آموزش علمی کاربردی به ویژه در بخش کشاورزی بسیار بالا می باشد. زیرا مراکز آموزش در جوار محل کار قرار دارد و دانشجویان علاوه بر یادگیری تئوری دروس، به صورت عملی و در محل کار آن را انجام می دهند و کسب مهارت می کنند. در حال حاضر بیش از 80 درصد از دانش آموختگان علمی کاربردی شاغلین هستند که از این تعداد 60 درصد در رشته های مرتبط با شغل خود فعالیت می کنند. وی افزود: دوره های علمی کاربردی، دوره های مهارتی است و ما با ارایه این نوع آموزش ها کارآفرین و استخدام کننده آموزش می دهیم و این ویژگی ها باعث گردیده است تا تشکل ها و تعاونی ها برای جذب فارغ التحصیلان به دلیل مهارت هایی که کسب کرده اند؛ راغب شوند.

دکتر احمدی نژاد معاون آموزشی و دانشجویی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی در ادامه به"نظام صلاحیت حرفه ای" اشاره کرد و گفت: از این پس به کلیه دانش آموختگان دوره های علمی کاربردی بر اساس مصوبه شورای عالی اداری گواهینامه "نظام صلاحیت حرفه ای" اعطا خواهد شد. وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و سازمان های حرفه ای و صنفی و بخش های تعاونی و خصوصی موظفند جهت جذب نیروی انسانی مورد نیاز خود از نیروهایی که گواهینامه های صلاحیت حرفه ای مرتبط را کسب کرده اند استفاده کنند.

معاون آموزشی و دانشجویی موسسه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سهم ما در آموزش عالی 20 تا 21 درصد است ولی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی امیدواریم سهم آموزش های علمی کاربردی مهارتی تا مقطع کارشناسی به 50 درصد برسد.

دکتر سید محسن احمدی نژاد معاون آموزشی و دانشجویی در پایان سخنان خود تاکید کرد؛ موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی مصمم است با بهره گیری از تمام توان و پتانسیل ها و همچنین همکاری با سایر بخش های مرتبط، آموزش های مورد نیاز بهره برداران و علاقمندان به فعالیت در بخش کشاورزی را مطابق با رویکردها و سیاست های جدید وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ارایه نماید.

همچنین در این مراسم مهندس مهدی معصومی اصفهانی رییس مرکز آموزش علمی کاربردی تلاونگ مطالبی در خصوص برنامه ها و اهداف مرکز آموزش بیان کرد.
مهدی معصومی اصفهانی
گفتنی است؛ در پایان مراسم، سوگندنامه توسط دانشجویان جدید قرائت گردید.