Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب : 8582
 

ظرفیت طیور صنعتی استان سمنان بیش از ۱۰ میلیون قطعه در هر دوره
طیور صنعتی استان سمنان شامل ۳۹۴ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت بیش از هشت میلیون و ۹۵۲ هزار قطعه است.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
ظرفیت طیور صنعتی استان سمنان بیش از ۱۰ میلیون قطعه در هر دوره
به گزارش باشگاه خبرنگاران سمنان ، طیور صنعتی استان سمنان شامل ۳۹۴ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت بیش از هشت میلیون و ۹۵۲ هزار قطعه، ۲۶ واحد مرغ تخمگذار به ظرفیت یک میلیون و ۲۹۳ هزار قطعه، پنج واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت ۲۷۰ هزار و یک واحد مرغ اجداد گوشتی به ظرفیت ۱۳ هزار قطعه است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر ،افزود: در استان سمنان سه واحد پرورش شتر مرغ پرواری به ظرفیت یک هزار و ۹۵۰ قطعه و پنج واحد پرورش شتر مرغ مادر به ظرفیت یک هزار و ۲۵۰ قطعه فعال است.

شاه حسینی از فعالیت سه واحد پرورش بوقلمون گوشتی به ظرفیت ۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و یک واحد پرورش کبک به ظرفیت سه هزار و ۹۰۰ قطعه نیز در این استان خبر داد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: در این استان سه واحد جوجه کشی وجود دارد که ظرفیت کاری هر دوره ۲۱ روزه آنها بیش از دو میلیون و ۲۰۷ هزار عدد تخم مرغ است.

وی در باره سهم هر شهرستان از جمعیت طیور صنعتی استان سمنان گفت: شهرستان های سرخه با بیش از دو میلیون و ۵۷۶ هزار قطعه، شاهرود یک میلیون و ۹۵۲ هزار قطعه و سمنان با بیش از یک میلیون و ۷۸۰ هزار قطعه بیشترین جمعیت طیور صنعتی را در بین شهرستان‌های استان سمنان به خود اختصاص داده‌اند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان میزان تولیدات سالیانه بخش طیور این استان را بیش از ۴۳ هزار تن گوشت و ۱۰ هزار تن تخم مرغ بیان کرد.