Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب : 5756
 

رییس هیات مدیره مرغداران كشور:
برای تامین مرغ نوروز یكصد میلیون قطعه جوجه ریزی شده است
برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز تعطیلات نوروز، در بهمن ماه یكصد میلیون قطعه جوجه ریزی شده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
برای تامین مرغ نوروز یكصد میلیون قطعه جوجه ریزی شده است
' عطا الله حسن زاده ' روز دوشنبه در رشت به خبرنگار ایرنا گفت: اگر مشكلی پیش نیاید پیش بینی می شود برای ایام نوروز 160هزار تن گوشت مرغ تولید شود و اگر براساس نیاز توسط شبكه توزیع اقدام شود مشكلی در عرضه گوشت مرغ وجود نخواهد داشت.
وی چالش اصلی در صنعت مرغداری كشور را سرریز در تولید مرغ دانست و اظهار داشت: دولتمردان متقاعد شده اند كه از تعاونی های تولید مرغداری ها و زنجیره تولید حمایت كنند و حمایت از تعاونی ها می تواند بحران های موجود را بهتر حل كند .
وی با اشاره به اینكه تشكل های تولیدی نیازمند حمایت های مالی و ستادی هستند، افزود: با حمایت از تعاونی ها و اتحادیه ها و با تفكر اقتصادی می توان تهدیدها را به فرصت تبدیل كرد.
وی خاطرنشان كرد: برای حل چالش های صنعت مرغداری یا سرریز تولید، اتحادیه سراسری مرغداران كشور ، مدیریت و توسعه صادرات را در دستور كار خود قرار داده است .
حسن زاده گفت: در دوسال گذشته رایزنی هایی انجام گرفته كه به حمایت از تعاونی ها و بهره برداران منجر شده است و پس از چندین جلسه در ارتباط با صادرات مرغ دولت قول حمایت داده است .
وی افزود: هدفمند كردن یارانه ها كاهش بخشی از هزینه ها را بین 200 تا 300 تومان برای هر كیلوگرم گوشت مرغ را فراهم می كند و با كاهش این گونه هزینه ها برای صادرات بستر سازی خواهد شد .
وی تاكید كرد: باید از واردات مرغ جلوگیری شود و بیش از یك میلیون و 800هزارتن واردات سالانه مرغ به صنعت مرغداری ضرر و زیان می زند.
وی اظهارداشت : برای صادرات گوشت مرغ به ازای هر كیلوگرم 500 تا 700 تومان ردیف اعتباری توسط دولت در نظر گرفته شده است كه این امر، در یكی دو سال آینده قیمت ها را رقابتی می كند .
وی افزود : قبل از انقلاب مصرف سرانه گوشت مرغ در كشور چهار و نیم كیلوگرم بود ولی در حال حاضر این میزان 22 كیلوگرم است و درآن زمان سالیانه 150هزار تن مرغ تولید می شد ولی هم اكنون بیش از یك میلیون و 600 هزارتن گوشت مرغ در كشور تولید می شود و بیش از شش میلیون نفر از صنعت مرغ گوشتی بهره می برند.