Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب : 7006
 

رئیس انجمن تولیدکنندگان تخم‌مرغ مطرح کرد:
کاهش 30 درصدی تولید تخم‌مرغ
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان تخم‌مرغ شناسنامه‌دار (مهدی معصومی اصفهانی ) با اشاره به سرانه 11 کیلویی مصرف تخم‌مرغ در ایران گفت: ایران دهمین تولیدکننده بزرگ تخم مرغ در جهان است، اما 80 درصد مواد اولیه تولید تخم مرغ وارداتی است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
کاهش 30 درصدی تولید تخم‌مرغ
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی معصومی اصفهانی در نشست تشکلهای صنایع غذایی با رئیس کمسیون کشاورزی مجلس گفت: گردش مالی صنعت تخم‌مرغ در کشور بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان است و 20 شغل نیز در این صنعت به صورت مستقیم وجود دارد.

او با اشاره به این‌که تولیدکنندگان تخم‌مرغ شناسنامه‌دار با 10 تا 15 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند، افزود: دولت مدام تولیدکننده را عامل گرانی معرفی می‌کند. حتی استاندار تهران کارخانه‌های تولید تخم‌مرغ شناسنامه‌دار را جمع کرده و خطاب به آنها گفته که تعطیل کنید. چه کسی گفته شما تخم‌مرغ را بسته‌بندی و شناسنامه دار کنید! تعزیرات حکومتی هم به جان ما افتاده است. تولیدکنندگان تخم مرغ امیدی به حل مشکلاتشان در شرایط کنونی ندارند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ( مهدی معصومی اصفهانی ) همچنین از کاهش 30 درصدی تولید تخم مرغ پاستوریزه موردنیاز صنعت در کشور خبر داد و افزود:‌ این کاهش تولید به طور قطع به صنایع مصرف‌کننده تخم‌مرغ نیز منتقل خواهد شد.