داخلی     آرشيو خبر     مصاحبه ها
Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۴ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب : 4801
 

مصاحبه با آقای رسول زاده نائب رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان تخم مرغ شناسنامه دار
در اینجا خلاصه از مصاحبه تلاونگ با آقای رسول زاده نائب رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان تخم مرغ شناسنامه دار را می خوانید :

1- ضمن تشکر از وقتی که برای این مصاحبه اختصاص داده اید، مایلم نظر شما را هم بعنوان یک تولید کننده (شرکت تازه دانه) و هم نائب رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان تخم مرغ شناسنامه داردر خصوص وضعیت متلاطم تخم مرغ در کشور بدانم. به نظر شما و با یک نگاه کلان، در چه زمانی قیمتهای مصرف کننده تخم مرغ به ثبات می رسد؟

با عنایت به اینکه قیمت تخم مرغ تابع قیمت بازار رقابتی است لذا از اصل تاثیر گذاری مستقیم سطح عرضه و تقاضا به قیمت پیروی می نماید برای ایجاد اثبات در قیمت اولین اقدام زمینه سازی حصول تعادل بین عرضه و تقاضا می باشد.

2- نقش انجمن را در رسیدن به این ثبات چگونه ارزیابی میفرمائید؟ نقش تولید کنندگان در این راستا چه میتواند باشد؟

انجمن صنفی تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار ایران در صورت همکاری بخش تولید و پخش ذیربط دولت مهمتررین نقش را در ثبات قیمت می تواند ایفا نماید و از طریق تثیبیت قیمت برای مصرف کننده و تنظیم و تبدیل شرایط سینوسی تولید به شرایط خطی عرضه، زمینه ثبات قیمت را فراهم می نماید.
اگر تولید کنندگان بتوانند تولیدات خود را در اختیار واحدهای تولیدکننده تخم مرغ شناسنامه دار قرار دهند مهمترین گام را در ایجاد ثبات قیمت برداشته اند.

3- مهمترین دغدغه مرغداران (تولید کنندگان تخم مرغ )در شرائط کنونی چیست؟ چه انتظاراتی از سیاستگزاران بخش دولتی برای رفع این دغدغه ها دارید؟
در شرایط کنونی کمبود پولت و گرانی نهاده ها و عدم احساس امنیت برای آینده از مهمترین دغدغه های تولیدکنندگان تخم مرغ می باشد.
سیاست گذاران بخش دولتی در صورت فراهم آوردن شرایط ذیل می توانند برای همیشه شرایط عالی جهت تولید و رضایتمندی مصرف کنندگان را فراهم آورند:
الف- تعیین سطح مناسب عرضه برای حصول قیمت مناسب
ب- تعیین بودجه لازم جهت امکان صدور مازاد عرضه در صورت اصرار بخش سیاستگذار جهت تولید بیشتر.
ج- تدوین و اعمال مقررات لازم، جهت بهبود شرایط عرضه تخم مرغ با استفاده از شناسنامه دار کردن تخم مرغ.
د- وضع و اعمال مقررات لازم، جهت بهبود شرایط عرضه تخم مرغ با استفاده از شناسنامه دار کردن تخم مرغ.
در خاتمه می بایست تصریح نمایم تا زمانی که سیستم عرضه تخم مرغ به بازار دچار تحول اساسی یعنی قطع رابطه مستقیم مرغدار و بازار انجام نشود، نابسامانی های موجود در بازار تخم مرغ به سامان نخواهد رسید. امیدوارم این مهم هرچه زودتر به انجام برسد.

4- در پایان ضمن تشکر از امعان نظرتان برای انجام این مصاحبه، لطفاً هرگونه نظرات تکمیلی که طرح آن را برای خوانندگان مناسب میدانید، بیان فرمائید.
در خاتمه از زحمات جنابعالی در کمک به اعتلای صنعت قدرردانی می نماید.