Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷
کد مطلب : 11444
 

۷.۷میلیون دلار فرآورده دامی از استان سمنان صادر شد
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: مجموع ارزش دلاری محموله صادراتی فرآورده های خام دامی استان تا شهریورماه ۹۶ به هفت میلیون و ۷۰۰هزار دلار رسید.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۷.۷میلیون دلار فرآورده دامی از استان سمنان صادر شد
محمد سعیدی در نشست بعدازظهر دوشنبه خود با اصحاب رسانه به میزبانی دامپزشکی استان سمنان، ضمن بیان اینکه از ابتدای سال تا شهریورماه۹۶، مجموع صادرات فرآورده های دامی استان قریب به هشت میلیون دلار بوده است، بیان داشت: دامپزشکی با رویکرد تسهیل در خصوص انجام صادرات محصولات دامی بر طبق ابلاغ های اقتصاد مقاومتی قصد دارد تا از صادرکنندگان محموله های مرتبط با دامپزشکی حمایت کند.

وی افزود: از ابتدای سال۹۶ تا کنون بیش از ۶۰۰ تن فرآورده دامی در چهار گروه و ۴۷ محموله به کشورهای جنوب شرق آسیا، انگلستان، آلمان، ارمنستان، ترکمنستان، افغانستان و عراق صادر شده که در مقایسه با سال قبل رشد داشته است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان بیشترین صادرات را مربوط به محصول پولِت و کمترین را مربوط به تخم مرغ خوراکی دانست و بیان داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه تجار فعال در حوزه فرآورده های دامی به ۵۰درصد رقم ارز آوری برآورد شده در سال۹۶ دست یافته اند و پیش بینی می شود صادرات محصولات دامی استان در پایان سالجاری به ۱۶ میلیون دلار برسد.

سعیدی در دیگر بخش سخنان خود ضمن اشاره به نظارت دامپزشکی استان سمنان در قالب ۲۸ اکیپ ثابت و سیار در روز عید قربان بر سلامت دام قربانی، بیان کرد: بازرسان بهداشتی و ناظران ذبح شرعی اداره کل در روز عید سعید قربان در قالب گروه های اکیپ ثابت و سیار نسبت به بازرسی بهداشتی لاشه ها و نظارت بر ذبح شرعی دام های قربانی اقدام کردند.

وی در ادامه گفت: بازرسان اداره کل دامپزشکی استان سمنان بر معاینه قبل از کشتار دو هزار و ۵۸۷ راس دام زنده و تایید سلامت یک هزار و ۵۰۲ لاشه استحصالی نظارت کرده و با این اقدامات ۵۳۷ کیلوگرم لاشه و آلایش خوراکی غیرقابل مصرف ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج و معدوم شد.