Share/Save/Bookmark
 
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب : 11066
 

نشت گازوئیل جان بیش‌ از 2 هزار مرغ نیمچه گوشتی را در درمیان گرفت
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بر اثر نشت گازوئیل در یک واحد مرغداری، 2 هزار و 400 قطعه مرغ نیمچه گوشتی در آتش سوختند.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
نشت گازوئیل جان بیش‌ از 2 هزار مرغ نیمچه گوشتی را در درمیان گرفت
جواد غنچه در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: یک واحد مرغداری نیمچه گوشتی در روستای آب گرم روستای درمیان خراسان جنوبی ظهر گذشته دچار حریق شد.

وی با بیان اینکه طی این حادثه 2 هزار و 400 قطعه مرغ نیمچه گوشتی در آتش سوختند، اضافه کرد: طیور این واحد مرغداری 17 روزه بودند.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی علت حادثه را نشت سیستم گرمایشی سالن مرغداری اعلام کرد و افزود: واحدهای مرغداری در راستای گرم نگه‌داشتن محیط سالن از بخاری‎هایی گازوئیلی استفاده می‎کنند.

غنچه ادامه داد: بر اثر نشت گازوئیل و آتش گرفتن بخاری‎های مستقر در داخل سالن این واحد مرغداری دچار حریق شد و تمام مرغ‎ها از بین رفتند.

وی اعلام کرد: برای صدور بیمه‌نامه، واحد مرغداری باید دارای پروانه بهره‌برداری، پروانه بهداشتی معتبر و مجوز جوجه‌ریزی معتبر باشد.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بخش دام و طیور یکی از بخش‌های مهم تولیدی است که محصولاتی همچون گوشت قرمز و گوشت مرغ را تولید می‎کند.

غنچه به دستورالعمل بیمه طیور در سال‎جاری اشاره کرد و بیان داشت: بیمه طیور به دو روش اجباری و تکمیلی انجام می‎شود.

وی پیرامون بیمه اجباری طیور اظهار داشت: این نوع بیمه در برابر حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‎سوزی و طوفان پس از تأیید توسط اداره کل دامپزشکی انجام می‎شود بنابراین به ازای هر قطعه جوجه مبلغ 200 ریال حق بیمه دریافت می‎شود.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی تصریح کرد: بیمه تکمیلی نیز به صورت اختیاری صورت می‎گیرد به طوری که افراد می‎توانند تا 14 روز پس از جوجه‎ریزی نسبت به این نوع بیمه اقدام کنند.

غنچه تعرفه بیمه تکمیلی را به ازای هر قطعه جوجه 2 هزار و 700 ریال ذکر کرد و ادامه داد: در راستای این نوع بیمه تمام بیماری‎های طیور زیر پوشش قرار می‎گیرد.