Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : 9526
 

سه چهارم گوشت تازه مرغ در انگليس حاوي عامل مسموميت است
یک نهاد نظارت بر مواد غذایی در انگلیس روز پنجشنبه هشدار داد حدود سه چهارم گوشت تازه مرغ که فروشندگان این کشور عرضه می کنند حاوی نوعی میکرو ارگانیسم عامل مسمومیت غذایی است.
مرجع : واحد مرکزی خبر
 
سه چهارم گوشت تازه مرغ در انگليس حاوي عامل مسموميت است
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، مبارزه با عامل موسوم به کامپیلوباکتر که شایع ترین باکتری مسموم کننده مواد غذایی در انگلیس است و سالانه 280 هزار نفر را مسموم می کند اولویت نخست سازمان استاندارد مواد غذایی انگلیس (اف اس ای) است.
این سازمان ضمن انتشار نتایج تحقیقات دوره های سه ماهه اول و دوم سال 2014 در مورد وجود کامپیلوباکتر در گوشت تازه مرغ اعلام کرد هیچ فروشنده ای نتوانسته است به اهداف از پیش تعیین شده برای کاهش میزان مسمومیت دست یابد.
استیو ویرن مدیر سیاست گذاری اف اس ای گفت: «این نتایج نشان می دهد صنایع غذایی انگلیس به ویژه در بخش خرده فروشی باید برای کاهش میزان باکتری کامپیلوباکتر در گوشت تازه مرغ تلاش بیشتری کند».
بر اساس این تحقیق 18 درصد از گوشت های آزمایش شده در هر گرم حاوی بیش از هزار واحد کامپیلوباکتر بودند که بالاترین میزان آلودگی به حساب می آید. بیش از 70 درصد گوشت ها نیز به این باکتری با مقادیر مختلف آلوده بودند.
وی گفت: «این نشان می دهد برای ایمن شدن مصرف کنندگان از این باکتری مسمومیت زا راه درازی در پیش داریم».