Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب : 9625
 

استاندار:زمینه لازم برای صادرات گوشت مرغ مازندران به کشورهای دیگر فراهم نیست
استاندار مازندران گفت : به رغم افزایش فراوان تولید گوشت مرغ در مازندران و نزدیک شدن به استانداردهای جهانی ، زمینه لازم برای صادرات مستمر و مداوم این محصول به کشورهای دیگر فراهم نیست.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
استاندار:زمینه لازم برای صادرات گوشت مرغ مازندران به کشورهای دیگر فراهم نیست
به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ ربیع فلاح ˈ روز شنبه در مراسم بهره برداری از کارخانه دان پلت شرکت دانه پاک خزر در شهرک صنعتی گلوگاه افزود : بر اساس آمارهای موجود ، تولید گوشت مرغ مازندران امسال در مقایسه با سال گذشته 40 درصد افزایش یافت اما برای در اختیار گرفتن هر چه بیشتر بازار کشورهای دیگر به برنامه ریزی بیشتر و کارشناسی شده تری نیازمندیم .

وی بیان کرد : یکی از شاخصه هایی که باید بیش از همیشه مورد توجه تولید کنندگان مرغ مازندران قرار گیرد ، توجه به ذائقه مردم کشورهای دیگر است که می تواند سبب فروش هر چه بیشتر تولیدات و محصولات شود.

استاندار مازندران با تاکید بر تولید محصولات صادرات محور ، گفت : یکی از برنامه های جدی مازندران ، حمایت همه جانبه و گسترده از تولید کنندگان بخش های گوناگون و ایجاد زمینه مناسب برای صادرات کالاهای تولیدی است .

وی افزود : یکی از مشکلات دست و پا گیر سرمایه گذاران و تولید کنندگان ، کمبود سرمایه در گردش است که با هدف رفع این مشکل اساسی با حمایت بانک های عامل ، همه سرمایه در گردش مورد نیاز فعالان بخش های گوناگون اقتصادی استان را تامین می کنیم .

استاندار مازندران به بودجه استان در سال 94 اشاره کرد و گفت : به رغم کاهش درآمدهای دولت به خاطر کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی ، بودجه سال آینده استان در مقایسه با سال جاری 30 درصد افزایش یافته است.

کارخانه دان پلت شرکت دانه پاک خزر در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع و با ظرفیت 30 هزار تن دارای سوله و سیلو در شهرک صنعتی شهرستان گلوگاه احداث شد.

شرکت دانه پاک مسوولیت تولید و تامین خوراک واحدهای مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی گروه تولیدی ساوانا را به عهده دارد.