Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۴
کد مطلب : 6637
 

سیستم «جی.آی.اس» در مراکز عرضه فرآورده‌های دامی استان قم راه‌اندازی مي‌شود
هم‌زمان با هفته دامپزشکی در ابتدای مهرماه، سیستم «جی.آی.اس» با هدف سامان‌دهي كنترل و نظارت مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی استان راه‌اندازی می‌شود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
سیستم «جی.آی.اس» در مراکز عرضه فرآورده‌های دامی استان قم راه‌اندازی مي‌شود
دکتر «مهدی رفیعی محمدی»، مدیر کل دامپزشکی استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه قم،با اشاره به این مطلب اظهار كرد:هم‌اکنون اطلاعات بیش از 2000 مرکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در این سیستم بارگذاری شده است و با راه‌اندازی این سیستم، میزان کنترل و نظارت بر این مراکز بيشتر سامان‌دهی مي‌شود.

وي با اشاره به راه‌اندازی این سیستم در واحدهای طیور افزود: با راه‌اندازی سیستم جی.آی.اس در طیور، همه اطلاعات، پایش، نظارت، نمونه‌برداری و... ثبت و به صورت تخصصي آنالیز مي‌شود.

مدیر کل دامپزشکی استان قم در زمینه سامان‌دهی توزیع واکسن‌های دامی گفت: این طرح از ابتدای امسال در قم اجرا شد و با این کار، توزیع واکسن‌های دامی در استان بهبود و نظم خاصي يافت.

به گفته رفيعي محمدي،طرح اعطای مجوز آنلاین برای جوجه‌ریزی از اواخر شهریور ماه در استان اجرا مي‌شود.

وي يادآور شد: در این طرح همه پولت‌ها (جوجه‌ریزی برای پرورش مرغ تخم‌گذار) باید مجوز پولت آنها از طریق سیستم آنلاین و از سوی دامپزشکی استان صادر شود تا بدين ترتيب همه مسایل قرنطینه‌ای آنها قابلیت ردیابی و پیگیری داشته باشند و از شیوع و گسترش هر بیماری از این واحدها به ديگر واحدهای استانی جلوگیری شود.