Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب : 6592
 

دولت مانند نان به‌تخم مرغ هم یارانه‌اختصاص دهد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اعلام حمایت کمیسیون متبوعش از قیمت ۲۸۴۶تومانی برای هر کیلو تخم مرغ، پیشنهاد وزارت کشاورزی، تأکید کرد: به علت اینکه با اعمال چنین قیمتی مردم افزایش قیمت ۸۴۶تومانی را متحمل می‌شوند دولت باید برای تخم مرغ هم مانند نان یارانه جداگانه در نظر بگیرد.
مرجع : تابناک
 
دولت مانند نان به‌تخم مرغ هم یارانه‌اختصاص دهد
سیدمحمد سادات ابراهیمی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره جلسه دیروز نمایندگان وزارت صنعت، جهاد کشاورزی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و اتحادیه‌ها برای قیمت گذاری جدید تخم مرغ، گفت: متأسفانه پس از افزایش قیمت‎‌هایی که در تعیین نرخ برخی محصولات لبنی و گوشتی ایجاد شد، کمیسیون مشترکی در دولت تشکیل شد که وظایفی مربوط به وزارت جهاد کشاورزی را بررسی و در نرخ‌گذاری‌ها ورود پیدا کرد.

نماینده مردم شوشتر و گوتوند در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این اقدام نسنجیده، تأکید کرد: نظر اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس این است که وزارت جهاد کشاورزی اقتدار لازم در تعیین نرخ محصولات تولیدی را داشته باشد چراکه مسئولان این وزارت‌خانه در جریان ریز امور کشاورزان قرار دارند و هزینه تمام شده محصولات را بهتر می‌توانند محاسبه کنند.

وی درباره تعیین نرخ تخم مرغ که در جلسه روز گذشته کمیسیون مشترک از سوی وزارت جهاد کشاورزی ۲۸۴۶ تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ پیشنهاد شد و سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید‌کننده پیشنهادش ۲۵۷۰ تومان بود، اظهار داشت: قیمت پیشنهادی وزارت کشاورزی با کارشناسی تعیین شده است و کمیسیون کشاورزی مجلس با وزارت جهاد هم نظر است.

سادات ابراهیمی چند پارچه شدن مدیریت بازار و نرخ گذاری را موجب تشویش بازار دانست و از اینکه وزارت جهاد کشاورزی در تعیین نرخ‌گذاری‌ها نمی‌تواند قاطع عمل کند، اظهار تأسف کرد.

وی یادآور شد: البته این افزایش قیمت تخم مرغ باید با در نظر گرفتن حقوق مصرف کننده باشد و دولت می‌تواند برای اینکه مردم به یکباره افزایش قیمت ۸۴۶تومانی را تحمل نکنند، مانند نان به تخم مرغ هم یارانه اختصاص دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: قیمت تمام شده برای محصول تخم مرغ باید به نحوی تعیین شود که تولیدکنندگان و کشاورزان دچار آسیب نشوند.