Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب : 5755
 

معاون طیوروزارت جهادكشاورزی:
ایران رتبه هفتم تولیدمرغ درجهان رادارد
به گزارش خبرنگار ایرنا، 'رضا تركاشوند' روز دوشنبه در همایش صنعت مرغداری، چالش‌ها و فرصت‌ها در جمع مرغداران گوشتی گیلان افزود
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
ایران رتبه هفتم تولیدمرغ درجهان رادارد
به گزارش خبرنگار ایرنا، 'رضا تركاشوند' روز دوشنبه در همایش صنعت مرغداری، چالش‌ها و فرصت‌ها در جمع مرغداران گوشتی گیلان افزود: هم اكنون، علاوه بر اینكه كل نیاز كشور تولید می شود، مازاد بر تولید هم داریم و اگر تولید حمایت شود، مردم مرغ را با قیمتی ارزان تر از نرخ كنونی خریداری می كنند.
وی یكی از چالش هایی كه در صنعت مرغداری وجود دارد را ظرفیت تولید مازاد دانست و بر ضرورت چاره اندیشی برای رفع این چالش تأكید و اظهار كرد: مازاد، تولید را تخریب می كند و باید به روش صحیحی مدیریت شود.
معاون دفتر طیور وزارت جهاد كشاورزی ادامه داد: افزایش بهره وری جزء اولویت های ماست و در آن صورت است كه می توانیم سهم قابل توجهی از بازار جهانی و منطقه را در اختیار گیریم.
وی از تشكل های بخش تولید مرغ خواست زمینه را برای رقابت سالم در جهت بهبود كیفیت فراهم كنند و گفت: در این صورت است كه مردم به عنوان مصرف كنندگان، از كالای بهتری استفاده می كنند.
تركاشوند همچنین بر ضرورت استفاده از فناوری جدید در جهت بهبود شاخص های تولید تأكید و اضافه كرد: دولت نیز چتر حمایتی خود را از تولیدكنندگان بیش از پیش می گستراند.
رییس سازمان جهاد كشاورزی گیلان نیز در این همایش گفت: در استان به منظور حمایت از صنعت مرغداری صدور مجوز برای احداث مرغداری ممنوع شده و برای بهینه سازی سوخت، 280 میلیارد ریال وام در نظر گرفته شده و 230 میلیارد ریال نیز به زودی تصویب خواهد شد.
'اردشیر روحی ماسوله' ادامه داد: گیلان از موقعیت خوبی برخوردار است و به دلیل نزدیكی با كشورهای آسیای میانه می تواند نقش مهمی در صادرات مرغ به این كشورها داشته باشد.
'خسرو صادقی' معاون منابع انسانی استانداری گیلان نیز در این همایش، تولید را پایه اقتصاد دانست و بر ضرورت بسترسازی برای ورود بخش خصوصی به این بخش تأكید كرد.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گیلان نیز در این همایش گفت: اتحادیه مرغداران استان تمام تلاش خود را برای حمایت از تشكل های تحت پوشش به كار می گیرد.
'حمزه پسندیده فرد' یادآور شد: برای اولین بار اتحادیه مرغداران استان طی انتخاباتی به عضویت اصلی اتحادیه مرغداران كشور برگزیده شده است.
وی ایجاد سایت اینترنتی با جدیدترین اطلاعات و پیگیری طرح بهینه كردن سوخت در مرغداری ها را از جمله كارهای این اتحادیه بر شمرد و گفت: 450 مرغداری در مرحله اول برای اجرای این طرح مراجعه و ثبت نام كرده اند.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گیلان ادامه داد: 320 واحد مرغداری برای اخذ تسهیلات متقاضی بودند و در مجموع 440میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.
به گزارش ایرنا، در همایش صنعت مرغداری، چالش‌ها و فرصت‌ها ، جمعی از دست اندركاران این بخش مشكلات خود را با مسوولان در میان گذاشتند تا راهكاری درست و اصولی برای رفع موانع توسعه صنعت مرغداری گیلان اندیشیده شود.