Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : 8554
 

ميان وعده اي مناسب براي دانش آموزان
یکی از مشکلات والدین در هنگام باز شدن مدارس انتخاب بهترین میان وعده برای کودکان است تا بهترین انرژی را برای یادگیری و تلاش به کودکان بدهد و مانع از خوردن تنقلات بی ارزش همچون چیپس و پفک شود.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
ميان وعده اي مناسب براي دانش آموزان
به گزارش خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران؛ پزشکان با توجه به نزدیک شدن فصل مدارس در خصوص انتخاب بهترین غذاها برای میان وعده ها در مدارس به والدین توصیه می کنند که تا حد امکان از دادن غذاهای فرآوری شده و شیرینی و شکلات به کودکان دوری کنند.

گفتنی است یکی از مشکلات والدین برای تدارک غذای مورد نیاز برای کودک اغلب این است که کودک این میان وعده را بخورد و آن را به دور نیندازد و یا احساس خوبی در ارتباط با خوردن آن نسبت به سایر همکلاسی های خود داشته باشد.

بررسی ها نشان می دهند بهترین میان وعده ها برای کودکان در حال رشد و حتی محصلین و دانشجویان میوه های تازه و انواع آجیل ها و مواد غنی از هیدورکربن است که در عین حال باعث افزایش انرژی کودک می شود و مانع از بروز خستگی، چاقی و حتی افزایش قند خون آنها می شود.

بررسی ها نشان می دهند از جمله پروتئین های حیوانی بسیار مطلوب تخم مرغ است که دارای خواص انرژی بخشی زیادی برای کودکان است و پزشکان توصیه می کنند تا والدین حتما ترکیباتی از تخم مرغ را در این میان وعده ها قرار دهند.

یکی دیگر از راه های افزایش علاقه کودک به خوردن میان وعده غذایی اهمیت دادن به نظر او توسط والدین برای انتخاب غذای سالم است.