Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : 8482
 

نوسان قیمت‌نهاده های دامی، عامل گرانی تخم‌مرغ
رئیس اتحادیه مرغ‌داران مرغ تخم‌گذار مشهد گفت: افزایش قیمت دان مرغ، دلیل اصلی بالارفتن نرخ تخم‌مرغ در بازار است.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
نوسان قیمت‌نهاده های دامی، عامل گرانی تخم‌مرغ
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد منتظمی با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ در مقایسه با سال گذشته 110درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: همچنین قیمت تخم‌مرغ از ابتدای سال جاری نیز با 30 درصد افزایش قیمت روبه‌رو بوده است.
وی با بیان اینکه تا هنگامی که برنامه‌های حمایتی در حوزه تامین نهاده‌های دامی نباشد، شاهد کاهش قیمت تخم‌مرغ در بازار نخواهیم بود، ادامه داد: در صورتی که قرار باشد دان مرغ با نرخ ارز مبادله‌ای و نه ارز مرجع وارد شود، تولیدکنندگان تخم‌مرغ توانایی کاهش قیمت آن را نخواهند داشت.

رئیس اتحادیه مرغ‌داران مرغ تخم‌گذار مشهد خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور هم بر تامین ارز مرجع برای نهاده‌های دامی و ترخیص این کالاها از گمرک جنوب تاکید دارند و امیدواریم این امر تحقق یابد و شاهد کاهش قیمت تخم‌مرغ در سطح بازار باشیم.

همچنين مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از افزایش قیمت تخم‌مرغ به شانه‌ای 8 هزار و500تومان خبر داد و گفت:‌ قیمت این محصول در بازار‌ داخلی بالاتر از بازارهای صادراتی است، به گونه‌ای که هر شانه تخم‌مرغ در بازارهای صادراتی حدود 6 هزار و200 تومان فروخته می‌شود.

هدایت اصغری اظهار کرد: هر شانه تخم‌مرغ در بازار داخلی 8هزار تا 8 هزار و500 تومان عرضه می‌شود که البته با توجه به هزینه تمام شده تولید این فرآورده پروتئینی برای مرغداران، این قیمت منطقی به نظر می‌رسد. مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: قیمت هر کارتن 22کیلویی تخم‌مرغ در بازار صادراتی حدود 38 دلار است که به کیلویی 1.5 تا 2 دلار می‌رسد.

شايان ذكراست؛ روز گذشته قیمت مرغ نیز در بازار بعد از کاهش مقطعی دو روزه دوباره به قیمت اولیه بازگشت.